Reklama
Reklama

Krzysztof Globisz na festiwalu w Gdyni. Reakcja widowni była poruszająca

Dawno niewidziany Krzysztof Globisz pojawił się na 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W zeszłym roku ze względu na problemy zdrowotne nie udało mu się przybyć na festiwal - teraz na szczęście się udało i widownia była zachwycona!

Krzysztof Globisz na festiwalu w Gdyni. Reakcja widowni była poruszająca

Na 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni pojawiła się śmietanka polskich aktorów, reżyserów, krytyków filmowych i dziennikarzy. Oprócz fantastycznie ubranej i przygotowanej Grażyny Torbickiej, Magdaleny Cieleckiej czy zarośniętego Roberta Więckiewicza, swoją obecnością zaszczycił nie kto inny, jak sam Krzysztof Globisz. Z pewnością aktor nie sądził, że otrzyma aż takie wsparcie ze strony publiczności.

Reklama

Krzysztof Globisz pojawił się w Gdyni. Otrzymał owacje na stojąco

Krzysztof Globisz rzadko pokazuje się publicznie od czasu swoich kłopotów zdrowotnych. Przypomnijmy, że aktor w 2014 przeszedł udar, a rokowania były na początku na tyle złe, że nie było wiadomo, czy aktor powróci do pracy. 

Dzięki pomocy rodziny i przyjaciół, 21. września w Gdyni odbył się pokaz produkcji zatytułowanej "Sny pełne dymu". To film, który pokazał historię walki o zdrowie Krzysztofa Globisza, a także jest wyrazem uznania dla jego pracy.

Pokaz na tyle wzruszył zebraną publiczność, że Globisz otrzymał owacje na stojąco.

Kłopoty zdrowotne Krzysztofa Globisza nie przekreśliły jego planów filmowych

W lipcu 2014 roku Krzysztof Globisz zasłabł w studiu radiowym. Został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano wylew krwi do mózgu. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, a lekarze nie dawali zbyt wielkich szans na jego wyzdrowienie. Po wybudzeniu aktor miał sparaliżowaną jedną stronę ciała, ale bez żadnych kłopotów rozpoznał bliskich i nawiązał kontakt z personelem medycznym. Na pomoc w odzyskanie pełni zdrowia oprócz żony, rodziny i przyjaciół zaangażowała się sama Anna Dymna.

W "Twoim Stylu" znajomy aktora uznał, że historia Krzysztofa Globisza to świetny pomysł na film. Na dodatek pomógłby ludziom, którzy też przeszli udar i dałby im wiarę w odzyskanie pełni zdrowia.

"Pomyśleliśmy, żeby zrobić z Krzysiem film, którego bohater jest szczęśliwszy po udarze, niż był przed. Paradoks życia" - podsumowała przyjaciółka aktora, Barbara Skarga.

Zobacz też:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Globisz
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy