Reklama
Reklama

Królowa małżonka Camilla pokazała księżnej Kate, gdzie jej miejsce. Skandal w królewskim skarbcu

Królowa małżonka Camilla (75 l.) do tej pory miała bardzo dobre stosunki z księżną Kate. Niestety wiele wskazuje na to, że w tej sferze nastąpiły spore zmiany. Okazuje się, że żona króla Karola III doprowadziła księżną do łez. Co się stało?

Królowa małżonka Camilla: walka o klejnoty

Królowa małżonka Camilla nigdy nie mogła się poszczycić przesadną sympatią poddanych. Brytyjczycy od dekad kojarzą ją z tragiczną śmiercią księżnej Diany i obwiniają o rozpad jej związku z Karolem. Powiedzenie, że czas leczy rany w tym przypadku nie okazało się trafne. Pomimo upływu lat, królowa małżonka Camilla nadal zajmuje dosyć podrzędne miejsce w hierarchii najbardziej lubianych członków rodziny królewskiej. Teraz wyszło na jaw, że również rodzina królewska niespecjalnie przepada za żoną króla Karola III. W szczególności księżna Kate ma dość napięte stosunki z macochą swojego męża.

Reklama

22 listopada brytyjscy monarchowie gościli pierwszego zagranicznego przywódcę od momentu śmierci królowej Elżbiety II. Król Karol III miał przyjemność spotkać się z prezydentem Republiki Południowej Afryki, Cyrilem Ramaphosą. Na bankiecie naturalnie pojawił się w towarzystwie swojej żony, Camilli. Królowa małżonka pragnęła wyglądać tego wieczoru wyjątkowo, dlatego swoją stylizację wzbogaciła o najwspanialsze klejnoty oraz ozdoby, które w przeszłości należały do królowej Elżbiety II, a po jej odejściu przeszły na nowego władcę. Jak donosi anonimowe źródło, cytowane przez brytyjski tabloid, księżna Kate również marzyła o posiadaniu pewnego zjawiskowego brylantu, jednak całe bogactwo przeszło w ręce królowej małżonki Camilli i to od niej zależy, co dzieje się z rodowym skarbem.

"Kate chciała nosić nową tiarę, aby poczuć się blisko Elżbiety, nie dlatego, że chciała kogoś przyćmić" - donosi anonimowy informator "New Idea".

Kulminacyjnym momentem zaostrzającego się sporu było wyrzucenie księżnej Kate z królewskiego skarbca. Królowa małżonka Camilla chciała w ten sposób dać do zrozumienia, że nie zamierza dzielić się spuścizną po Elżbiecie II.

Królowa małżonka Camilla pokazała księżnej Kate, gdzie jej miejsce

Księżna Kate była bardzo zawiedziona tym, że królowa małżonka Camilla nie pozwoliła jej samodzielnie wybrać biżuterii na tę wyjątkową okazję. Skończyło się płaczem.

"Kate uroniła kilka łez, ale potem ruszyła dalej. Zawsze była bardzo popularna i efektownie wyglądała, a niestety innym kobietom w rodzinie trudno to znieść. Ostatecznie nie chce utrudniać życia księciu Williamowi, który miał wystarczająco dużo dramatów, by wystarczyło mu na całe życie" - wyznała w wywiadzie dla "New Idea" osoba związana z pałacem.

Podczas uroczystej kolacji księżna Kate próbowała zachować pozory tego, że czuje się dobrze. Nie dało się jednak nie zauważyć, że coś ją trapi. Na głowie miała tiarę, w której w przeszłości już niejednokrotnie widywaliśmy ją podczas ważnych wydarzeń. Żona króla Karola III z kolei, podczas spotkania z prezydentem Republiki Południowej Afryki wystąpiła w oszałamiającej, szafirowej tiarze po zmarłej teściowej. Królowej małżonce Camilli bardzo zależało, aby tego wieczoru wszystkie spojrzenia były skupione tylko na niej.

Nowa monarchini dobrze czuje się na nowym stanowisku i ani myśli dzielić się swoimi zdobyczami. Księżna Kate stara się jednak nie żywić urazy o drobiazgi i skupia się na wykonywaniu swoich obowiązków, tym bardziej, że jej grafik jest nimi przepełniony. 

Zobacz też:

Tajemne mieszkanie Jerzego Połomskiego. Oto, co wyciekło po jego śmierci

Tak Brigitte Macron ubrała się na spotkanie z Bidenem. Wszędzie musztarda

Żona Jakuba Rzeźniczaka chwali się skąpą suknią ślubną. Zostawiła niewiele wyobraźni

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy