Reklama
Reklama

Królowa Elżbieta II powróciła do swoich obowiązków. Nie przechodzi żałoby?

Cztery dni po śmierci swojego męża, księcia Filipa, Królowa Elżbieta II (94 l.) powróciła do wykonywania swoich obowiązków. Wzięła udział w przyjęciu pożegnalnym jednego ze swoich lordów.

Monarchini nie ma czasu na odpoczynek

Brytyjska Królowa wydaje się nie mieć czasu nawet na żałobę. Agencja prasowa Reuters poinformowała, że zaledwie kilka dni po utracie swojego ukochanego męża, można było zobaczyć ją na przyjęciu z okazji przejścia na emeryturę jednego z członków Izby Lordów. 

Elżbieta II wcieliła się w rolę gospodarza ceremonii, podczas której hrabia Earl Peel ustąpił ze stanowiska lorda szambelana. Tak szybki powrót królowej do oficjalnych obowiązków świadczy o głębokim poczuciu służby oraz obowiązku względem swojego stanowiska.

Książę Andrzej w rozmowie z dziennikarzami zdradził, że jego matka znosi utratę ze stoickim spokojem. Nie oznacza to jednak, że królowa nie odczuwa smutku związanego ze śmiercią męża. 

Reklama

Królowa przez lata ograniczyła swoje oficjalne zobowiązania i przekazała je swojemu synowi Karolowi, wnukowi Williamowi i innym starszym członkom rodziny królewskiej. Sama jednak nadal wykonuje najbardziej symboliczne królewskie obowiązki, takie jak otwarcie parlamentu czy ceremonie przejścia na emeryturę brytyjskich urzędników.    

Odejście księcia Filipa nie zaburzyło rutyny Elżbiety II

Pomimo pustki, jaką pozostawiła w życiu Elżbiety śmierć ukochanego Filipa, jej asystenci, a także królewscy eksperci twierdzą, że zaistniała sytuacja nie doprowadzi do zrzeczenia się przez nią tronu. Przypomnijmy, że brytyjska królowa jest najstarszą i najdłużej panującą monarchinią na świecie.

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | książę Filip
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy