Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II obchodzi 100. urodziny księcia Filipa. Jej hołd wzrusza...

​Dzisiaj fani brytyjskiej rodziny królewskiej łączą się z nią aby uczcić bardzo ważny dzień. Dzisiaj, 10 czerwca książę Filip obchodziłby swoje 100. urodziny. Królowa Elżbieta II (95 l.) postanowiła uczcić ten dzień i zasadziła w ogrodach zamku w Windsorze nowo wyhodowaną różę, którą nazwano imieniem księcia Edynburga.

Ten dzień miał być wielkim wydarzeniem. Cały personel rodziny królewskiej skrupulatnie pracował nad planem obchodów urodzin monarchy.

Jednak jego niespodziewana śmierć spowodowała, że wszyscy zapomnieli o jakichkolwiek planach. Królowa Elżbieta II jednak postanowiła nie pogrążać się w depresji i świętuje urodziny swojego męża. Jej hołd dla niego jest wzruszający...

Królowa Elżbieta II oddała cześć księciu Filipowi

Dzisiaj książę Edynburga obchodziłby swoje 100. urodziny. Niestety niecałe trzy miesiące temu niespodziewanie opuścił swoją małżonkę Elżbietę II, pogrążając w żałobie nie tylko rodzinę królewską, ale także miliony osób które z zapartym tchem obserwują losy brytyjskiej monarchii.

Reklama

Na ten dzień planowano wiele wydarzeń, jednak nagła śmierć Filipa spowodowała, że wszyscy zapomnieli o celebrowaniu. Królowa Elżbieta II postanowiła jednak nie rezygnować z obchodów święta Filipa i uczciła ten szczególny dzień w bardzo symboliczny sposób. 

W zeszłym tygodniu monarchini otrzymała od Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego (RHS) specjalnie wyhodowaną różę. Kwiat, który został nazwany imieniem księcia Filipa stworzyła firma Harkness Roses. 

Elżbieta II odebrała wyjątkowa Różę Księcia Edynburga z rąk prezesa RHS Keitha Weeda. Później udała się do zamkowych ogrodów, by przy wschodnim tarasie zasadzić krzew w pasie róż.

Na zdjęciach udostępnionych na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej widać, że królowa była zachwycona prezentem, który odebrała w imieniu swojego męża. Dodatkowo firma zapowiedziała, że ze sprzedaży nowego gatunku róży przekaże 2,5 funta na Fundusz Żywego Dziedzictwa Nagrody Księcia Edynburga. 

Jest to utworzona przez księcia nagroda, która miała na celu m.in. wspieranie rozwoju sprawności fizycznej wśród młodzieży. Od momentu śmierci monarchy organizacja zebrała pół miliona funtów.

Pomimo uśmiechu na twarzy, są to z pewnością trudne moment dla królowej, która po 73 latach musiała się rozstać z miłością swojego życia.

***

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama