Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Królowa Elżbieta II i jej sekretna rezydencja. Co kryje się w Sandringham House?

Sandringham House jest pilnie strzeżonym sekretem królowej Elżbiety II. Dba, by w tej posiadłości jej nie przeszkadzano. O pomieszczeniach prywatnych, znajdujących się w domu, niewiele wiadomo...

Sandringham House to ukochany dom Elżbiety II. W przeciwieństwie do oficjalnych rezydencji królowej, położona 160 kilometrów na północ od Londynu posiadłość jest jej osobistym majątkiem i monarchini strzeże jej prywatności jak oka w głowie. 

Reklama

Choć to właśnie tu nagrywa swoje świąteczne orędzia do poddanych, z tutejszych ogrodów pochodzą zdjęcia odpoczywającej królewskiej rodziny, a znajdujące się na parterze sale reprezentacyjne od marca do października udostępnione są dla zwiedzających, to już o znajdujących się na wyższych piętrach pomieszczeniach prywatnych wiadomo niewiele. 

Upubliczniono dotąd zaledwie kilka czarno-białych zdjęć. Wszystko dlatego, że królowa wiąże z tym miejscem swoje najdroższe wspomnienia. W Sandringham od dziecka spędzała każde Boże Narodzenie i do dziś kultywuje tę tradycję. 

Przyjeżdża pociągiem tuż przed świętami. Zaprasza najbliższych. Wspólnie dzielą się prezentami. W świąteczny poranek idą do kościoła, a później oglądają orędzie królowej w telewizji. 

Królowa wita w Sandringham Nowy Rok i pozostaje tu do 6 lutego, czyli do rocznicy śmierci swojego ojca, który zmarł właśnie tutaj. Tego dnia zdejmowane są też wszystkie świąteczne dekoracje, a monarchini wraca do Londynu.

***
Zobacz więcej materiałów:

Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje