Reklama
Reklama

Królowa Camilla ohydnie potraktowała księżną Kate! Wszystko przez jej pochodzenie

Choć Camilla Parker-Bowles (75 l.) nigdy nie była ulubienicą Brytyjczyków, z czasem przekonała do siebie opinię publiczną. Okazuje się jednak, że te doświadczenia nie nauczyły jej wyrozumiałości, bowiem sama nie lubiła wybranki Williama, Kate Middleton (40 l.) i nie chciała, by ta weszła do rodziny królewskiej. Jak teraz wygląda ich relacja?

Camilla Parker-Bowles nie przepadała za ksieżną Kate

Choć jak można wywnioskować z wielu ostatnich zdjęć royalsów - Camilla Parker-Bowles i księżna Kate Middleton są dziś sobie wyjątkowo bliskie, to jednak nie zawsze tak było. Jak donoszą brytyjskie media, małżonka obecnego króla Karola III nie zawsze darzyła wybrankę Williama szczególną sympatią.

Reklama

Uważała wręcz, że dziewczyna nie pasuje do rodziny królewskiej i nie odnajdzie się na brytyjskim dworze. Co więcej, okazuje się nawet, że kiedy w związku Kate i Williama pojawiły się problemy, a relację dotknął kryzys, żona Karola ponoć zacierała ręce na myśl o rozstaniu młodej pary.

Od tamtego czasu jednak wiele się zmieniło. Jak do tego doszło?

Królowa małżonka nie cieszyła się sympatią Brytyjczyków

Doniesienia są szczególnie szokujące, głównie z tego powodu, że królowa małżonka sama nie miała zbyt łatwych początków w rodzinie królewskiej.

Choć pomimo tego, że to ona od zawsze była prawdziwą miłością Karola, przyszły monarcha w pierwszy związek małżeński wszedł z księżną Dianą. W oczach brytyjskiej opinii publicznej Camilla jawiła się więc jako kochanka, która chce odebrać partnera uwielbianej przez miliony księżnej. Związek Karola i Camilli był przez lata skrzętnie ukrywany i trwał w najlepsze, nawet wtedy, gdy oboje mieli już małżonków.

Z czasem, Brytyjczycy zdążyli zaakceptować żonę przyszłego króla. Ona za to nie chciała zaakceptować wybranki swojego wnuka. Kiedy w 2007 roku związek Kate i Williama przechodził poważny kryzys, w efekcie którego para postanowiła się rozstać, Camilla nie tylko nie martwiła się ich kłótnią, ale nawet ucieszyła się z faktu, że Middleton nie zostanie żoną Williama!

"Byłem w Londynie, gdy Kate i William się rozstali. Dla mnie osobiście to był szok, bowiem wszyscy byli przekonani, że to tylko kwestia czasu aż William oświadczy się Kate. Wtedy ludzie zaczęli mi mówić, że Camilla popierała ich decyzję" - powiedział Christopher Andersen, autor wielu biografii członków rodziny królewskiej, w rozmowie z Daily Beast.

Skąd to uprzedzenie do wybranki wnuka? Awersja Camilli była spowodowana zbyt niskim urodzeniem ukochanej Williama. Kate jest bowiem pierwszym członkiem rodziny królewskiej pochodzącym z klasy robotniczej, a to bardzo nie podobało się przyszłej królowej małżonce.

"Patrzyła na nią jak na osobę, która nie jest godna wstąpienia do rodziny królewskiej" - tłumaczy biograf.

Dziś ich relacja jest zupełnie inna. Czy z czasem Camilla polubiła księżną Kate, czy po prostu nie miała wyboru?

Zobacz też:

Producenci "The Crown" wciąż zaskakują. Teraz wzięli na warsztat śmierć księżnej Diany

Pałac Buckingham: Król Karol III wprowadza zmiany. Pierwsze od 19 lat!

Aktywiści z grupy Just Stop Oil obrzucili ciastem figurę woskową w królem Karolem III w londyńskim muzeum Madame Tussauds

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Camilla Parker Bowles | Kate Middleton
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy