Reklama
Reklama

Król Karol III stał się ofiarą paskudnego ataku. Ocaliła go interwencja policji

Początek panowania Karola III (74 l.) zdecydowanie nie należał do najłatwiejszych. Na nowym królu ciąży wielka presja, by dorównać swojej poprzedniczce - Elżbiecie II, która cieszyła się ogromną sympatią ze strony Brytyjczyków. Niestety, nowy monarcha coraz częściej zalicza kolejne wpadki, które błyskawicznie obiegają internet i nie przysparzają mu dobrej sławy.Seria wpadek króla Karola III

Król Karol III oficjalnie 10 września 2022 został nowym monarchą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Choć do tej zaszczytnej roli przygotowywał się od dziesięcioleci, swoje panowanie zaczął od serii wpadek, które oczywiście błyskawicznie zostały zauważone i zdążyły robić furorę w internecie.

Po nieudanych próbach okiełznania długopisu, które brytyjskie media określiły mianem "pengate", przyszedł czas na aferę z... jajkami.

Reklama

Do zdarzenia doszło niecały miesiąc temu - na początku listopada nowy monarcha wraz małżonką postanowił odwiedzić York. Gdy para wspólnie przechadzała się wśród tłumu, pozdrawiając Brytyjczyków, pewien mężczyzna zaczął rzucać w Karola... kurzymi jajami, wykrzykując obelgi pod jego adresem. "To państwo zbudowano na krwi niewolników" - zarzucał niepokorny obywatel. Na szczęście nie udało mu się dosięgnąć i jego małżonki, a sprawcę  zamieszania bez problem dostrzegli i obezwładnili obecni na miejscu funkcjonariusze policji.

Karol III obrzucony jajami

Niedawno doszło do podobnego incydentu. Tym razem zdarzenie miało miejsce na placu św. Jerzego. Karol III we wtorkowy poranek prowadził tam z podwładnymi niezobowiązujące rozmowy na temat polityki i najnowszych wydarzeń.

W pewnym momencie pogawędkę przerwało... kurze jajo, które spadło niedaleko obok dostojnego monarchy. Do akcji ponownie wkroczyła brytyjska policja. Funkcjonariusze z Bedfordshire błyskawicznie znaleźli i zatrzymali sprawcę. Napastnikiem okazał się dwudziestokilkuletni mężczyzna. Niestety nie udało się ustalić motywu łobuzerskiego zachowania. Czy Brytyjczyk jest kolejnym obywatelem niezadowolonym z rządów nowego króla ?

Istnieje obawa, że obrzucanie Karola III jajami stanie się nową niechlubną tradycją w Wielkiej Brytanii. Jest jednak nadzieja, że skuteczne interwencje policji odstraszą kolejnych potencjalnych rebeliantów.

Monarcha w takich sytuacjach zachowuje zazwyczaj stoicki spokój. Możliwe, że zdążył się już przyzwyczaić do ataków po tym, jak w 1994 roku oddano w jego kierunku kilka strzałów z pistoletu. Po doświadczeniu z bronią palną, obrzucanie jajkami najwyraźniej nie robi na Karolu wielkiego wrażenia.

Zobacz też:

Król Karol III idzie na wojnę po publikacji serialu "Harry i Meghan" na Netflix 

Król Karol III będzie miał zmienioną koronę. Odcina się od Elżbiety II?

Król Karol III pieje z zachwytu. Serial "Harry i Meghan" zmiażdżony przez brytyjską prasę 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III | Królowa Elżbieta II
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy