Reklama
Reklama

Koronawirus w Domu Artystów w Skolimowie. Jak wygląda sytuacja słynnych seniorów?

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie pomaga seniorom od prawie 100 lat. Ośrodek zapewnia stałą opiekę samotnym gwiazdom sceny i ekranu. Niestety, jak informowaliśmy na początku tygodnia - koronawirus nie ominął tego domu opieki. Jak obecnie wygląda sytuacja słynnych seniorów?

Dom Artysty Weterana: koronawirus odpuszcza? Co będzie dalej z seniorami?

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie musiał na jakiś czas zamknąć swe bramy dla odwiedzających. Koronawirus jest szczególnie groźny dla osób starszych i schorowanych, a jak donosi "Super Express", zaraza, która dotarła na początku lutego do domu słynnych seniorów, na szczęście powoli odpuszcza. 

W skolimowskim ośrodku mieszka wiele gwiazd starszego pokolenia. Do jego rezydentów należą m.in. Jerzy Połomski, który trafił tam niedawno ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Teraz mieszkańcy muszą ze szczególną uwagą przestrzegać zasad higieny m.in. nie mogą opuszczać swoich pokoi, ani spożywać posiłków we wspólnej jadalni. Aktorzy mieli zostać odseparowani od siebie i mają zakaz spotkań z bliskimi.

Reklama

Jak informowaliśmy dwa dni temu, w domu artystów odnotowano 6 przypadków zakażenia koronawirusem. Sytuacja jest dynamiczna i nie oszczędziła też obsługi ośrodka dla seniorów. Mimo tego, że nie tylko mieszkańcy, ale i personel domu opieki stara się zachować najwyższą ostrożność, pozytywny wynik testu na koronawirusa znów otrzymało kilka kolejnych osób.

Póki co, seniorzy mogą kontaktować się z rodziną tylko przez telefon, jednak wszystko wskazuje na to, że sytuacja powoli staje się opanowana. Jak podaje "Super Express" osoby z personelu czują się lepiej i wróciły już do pracy. 

Zarząd Domu Artystów planuje wkrótce otworzyć werandę w ogrodzie, gdzie w bezpiecznej odległości, pensjonariusze będą mogli przyjmować gości.

Koronawirus w Skolimowie absolutnie nie może być bagatelizowany. Mieszkańcy nadal mają w pamięci Barbarę Krafftównę, której w prawdzie udało się pokonać zarazę, jednak COVID-19 osłabił jej organizm do tego stopnia, że 23 stycznia aktorka zmarła.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie - Kto tam mieszka?

Dom został wybudowany w 1928 roku. Każdy mieszkaniec może liczyć na całodobową opiekę. Na terenie ośrodka znajduje się nawet nieduży oddział szpitalny oraz hospicjum. Do dyspozycji pensjonariuszy są pojedyncze pokoje z łazienką lub 2-pokojowe "mieszkania" dla małżeństw.

W domu opieki przebywa około 50 pensjonariuszy. Do gwiazd, które spędziły jesień życia w Skolimowie należeli m.in.: Irena Kwiatkowska, Witold Sadowy, Lidia Korsakówna. Stałymi gościniami domu są też Zofia Kucówna oraz Teresa Lipowska.

Zobacz też:

Marianna Schreiber wchodzi do polityki? Żona ministra PiS zasili szeregi opozycji?!

Koronawirus w Polsce. Ile nowych przypadków? Dane Ministerstwa Zdrowia

Tysiące uszkodzonych budynków, ofiary śmiertelne i ranni. PSP podsumowała wichury nad Polską


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dom Artysty Weterana w Skolimowie
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy