Reklama
Reklama
Tylko u nas

W Domu Artystów w Skolimowie popłoch! "Wykryto 6 przypadków COVID-19"

Dom Artystów Weteranów w Skolimowie to bezpieczna przystań dla wielu znamienitych artystów, którzy nie mogą już mieszkać sami i wymagają stałej opieki. Niestety, do naszej redakcji dotarły przykre informacje. Okazuje się, że mimo obostrzeń ośrodek opieki nie uchronił się przed pandemią i pojawiło się kilka przypadków COVID-19.

COVID-19 w Skolimowie

W Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie nie dzieje się najlepiej. Niedawno przy okazji opisywania problemów ze zdrowiem Jerzego Połomskiego, który trafił do ośrodka, informowaliśmy między innymi że seniorzy przebywający w Skolimowie nie jedzą posiłków wspólnie na stołówce, a spotykają się jedynie na powietrzu z obawy przed zakażeniem koronawirusem. Niestety - jak udało nam się dowiedzieć - mimo powziętych środków bezpieczeństwa nie udało się uchronić przed pandemią. Na pracowników i mieszkańców padł blady strach, bo wykryto już kilka przypadków covid-19!

Reklama

W Domu Artystów w Skolimowie 6 przypadków koronawirusa

Mieszkańcy Skolimowa boją się o zdrowie i życie

W domu opieki w Skolimowie zapanował lęk, czemu nie trudno się dziwić.

Dom Artystów w Skolimowie: historia, data powstania, finansowanie

Dom Artystów w Skolimowie powstał dzięki składkom Związku Artystów Scen Polskich. Finansowanie z ZASP umożliwiło wybudowanie domu opieki dla artystów w 1928 roku. Inicjatorem pomysłu był aktor, Antoni Bednarczyk. Na terenie ośrodka w Skolimowie mieszka około 40 osób, każdy ma zapewnioną odpowiednią opiekę, zajęcia, własny pokój lub - dla par - małe mieszkanie.

Artyści mogą dalej oddawać się pasjom, np. w Domu Pracy Twórczej na ternie Domu Artystów. Mieszkańcy lubią też spędzać czas na świeżym powietrzu na pięknym terenie Konstancina-Jeziorny.

Dom Artystów w Skolimowie utrzymuje się z dotacji Ministerstwa Kultury i licznych akcji charytatywnych, które organizują wspierający inicjatywę aktorzy.

Dom Artystów w Skolimowie: kim są mieszkańcy?

W Domu Artystów w Skolimowie na przestrzeni lat mieszkało wielu znamienitych artystów. Wśród nich można wymienić między innymi niedawno zmarłą Barbarę Krafftównę, Irenę Kwiatkowską, Zofię Perczyńską, Danutę Rinn, Witolda Sadowego i Zofię Wilczyńską.

Od 2018 w Skolimowie mieszkała też Irena Santor z ukochanym, Zbigniewem Korpolewskim, ale po jego śmierci zdecydowała się wyprowadzić do Warszawy. Dom Artystów zbytnio przypominał jej o tragedii.

Irena Santor "w kiepskim stanie". Uciekła ze Skolimowa...

Ostatnio głośno jest o Jerzym Połomskim, który trafił do Domu Artystów w Skolimowie ze względu na pogarszający się stan zdrowia.

Zobacz również:

Wskaźnik nadmiarowych zgonów w UE. W Polsce trzykrotnie wyższy...

Jerzy Połomski nie poznaje ludzi! Jaki jest stan artysty?

Jerzy Połomski ma straszne problemy! Płyną smutne wieści...

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dom Artysty Weterana w Skolimowie | Jerzy Połomski
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy