Reklama
Reklama

Koronacja Karola III. Znany zespół zgodził się wystąpić na wydarzeniu!

Już 6 maja odbędzie się koronacja Karola III. Im bliżej wydarzenia, tym więcej informacji wychodzi na jaw. Okazuje się, że przedstawiciele monarchy mieli problem ze znalezieniem muzyków, którzy zechcieliby wystąpić dla króla. Na szczęście udało im się znaleźć odpowiednich artystów. Zobaczcie, kto w tym dniu da wyjątkowy koncert.

Koronacja Karola III

Pałac Buckingham w październiku 2022 roku podał, że koronacja króla Karola III odbędzie się w opactwie westminsterskim 6 maja 2023 roku. Uroczystość poprowadzi arcybiskup Canterbury, Justin Welby. Wraz z królem koronowana zostanie również jego żona, Camilla. 

Im bliżej tego wydarzenia, tym więcej szczegółów na jego temat znamy. Okazuje się, że ceremonia ma być znacznie skromniejsza oraz krótsza niż dotychczasowe koronacje angielskich monarchów. Mówi się nawet, że potrwa ok. godziny. Nie oznacza to jednak, że na tym zakończą się obchody z nią związane. W Zamku Windsor odbędzie się kilka koncertów, pokaz świateł, a oprócz tego mieszkańcy Wysp mogą przygotować się na ogólnokrajową serię imprez ulicznych oraz kampanię charytatywną pod nazwą "The Big Help Out".

Reklama

Niestety zaistniał problem ze zorganizowaniem zespołu/muzyka, który zechciałby zagrać w tym terminie. Jak w końcu rozwiązano ten dylemat?

Jaki występ muzyczny odbędzie się w związku z koronacją Karola III?

Koronacja króla Karola III nie może odbyć się bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Dlatego też na 7 maja zaplanowano koncert znanej gwiazdy. Początkowo zaproponowano to Eltonowi Johnowi, Adele, Edowi Sheeranowi i Kylie Minogue. Jednak każda z tych postaci odmówiła. Ostatecznie zgodził się zagrać kultowy zespół Take That.

Przypominamy, że angielska popowa kapela działa na rynku od 1990 roku z przerwą. Powstała ona w Manchesterze. W 1996 roku muzycy zawiesili działalność, gdyż postanowili rozpocząć kariery solowe. W 2005 roku doszło jednak do reaktywacji zespołu, jednak już bez udziału Robbiego Wiliamsa. Od 2014 roku kapelę tworzą Gary Barlow, Howard Donald i Mark Owen. 

Jak podaje Onet, Gary Barlow, który obecnie przewodzi zespołowi, już grał dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Muzyk wystąpił bowiem wraz z Cheryl Tweedy na koncercie z okazji diamentowego jubileuszu Elżbiety II.

Problemy związane z koronacją

Z racji napiętych stosunków między niektórymi członkami rodziny królewskiej, atmosfera wokół koronacji jest bardzo gorąca. Wszyscy bowiem zastanawiają się, czy Meghan i Harry pojawią się na uroczystości? Rzecznik Sussexów ujawnił, że para otrzymała zaproszenie od króla Karola. Tego samego zaszczytu nie dostąpiły jednak dzieci książąt. Eksperci ds. rodziny królewskiej nie mają wątpliwości, że żona księcia Harry'ego będzie się bała przyjechać i stawić czoła nastawionym do niej negatywnie royalsom. Myślicie, że młodszy syn króla przybędzie na ceremonię sam?

Zobacz też:

Król Karol III nie tego spodziewał się tuż przed koronacją! Czeka go wielkie rozczarowanie

Brytyjczycy szykują się do koronacji króla Karola III. Wyciekły kolejne szczegóły dotyczące uroczystości

Karol III zrywa z tradycją. Książę George z ważnym zadaniem

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Król Karol III
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy