Reklama
Reklama

Komornik zajął konto Maleńczuka. Bolesne skutki wyroku. A to nie koniec

Maciej Maleńczuk już przed trzema laty zapoznał się z wyrokiem sądu w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej, do której doszło w czasie manifestacji w Krakowie. Choć wokalista wykonał część wyroku, niedawno spotkały go kolejne nieprzyjemne konsekwencje w związku z tym, że nie wypełnił całej zasądzonej mu kary. Do akcji wkroczył komornik...

Maleńczuk został srogo ukarany

Wszystko miało miejsce prawie 7 lat temu. Wówczas Maciej Maleńczuk podczas jednego ze zgromadzeń w Krakowie miał uderzyć działacza pro-life, który skandował na ulicy. Wówczas zdenerwowany wokalista miał siłą wyrwać mu transparent i uderzyć go w twarz. 

Sprawa trafiła do sądu, a postępowanie toczyło się latami. Jednak 17 grudnia 2020 r. Sąd Rejonowy uznał jednak Macieja Maleńczuka winnym. W ramach kary gwiazdor miał zapłacić 6 tysięcy złotych grzywny, a także wypłacić tysiąc złotych zadośćuczynienia wobec działacza. Jakby tego było mało, został zobowiązany do pokrycia kosztów postępowania sądowego.

Reklama

Wokalista nie mógł pogodzić się z takim obrotem spraw. Chociaż uiścił część wymaganych opłat, wciąż próbował odwoływać się do wyroku.

Maciej Maleńczuk ma poważne problemy. Komornik zajął jego konto

Maciej Maleńczuk miał na tę okazję przygotowaną solidną linię obrony. Jego adwokat usilnie domagał się uniewinnienia wokalisty, jednak w starciu z działaczem, który chciał dla Maleńczuka kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, nie miał szans.

14 grudnia 2021 r. Sąd Okręgowy w Krakowie utrzymał w mocy orzeczenie sądu I instancji.

"Wystąpiłem w imieniu wszystkich kobiet. Moim obowiązkiem i prawem moralnym było zakończenie tej pikiety" — mówił muzyk.

Zaznaczył, że drastyczne zdjęcia, które pokazał widziały również dzieci, ponieważ zgromadzenie zebrało się w ciągu dnia. Nie potrafił zrozumieć, dlaczego to właśnie on został ukarany za swoje czyny, podczas gdy wiele innych nadużyć przechodzi bez echa, mając wręcz przyzwolenie innych.

Okazuje się też, że artysta nadal boleśnie odczuwa skutki wyroku sprzed lat. Jak podaje portal salon24.pl, wokalista odżegnał się od opłacenia kosztów sądowych. Niedługo zdołał uciekać przed sprawiedliwością. Niedawno - 13 listopada br. - konto bankowe zajął komornik sądowy.

Zobacz też:

Maleńczuk nie wytrzymał. Publicznie poniżył Dawida Podsiadłę

Maleńczuk ujawnił, dlaczego siedział w więzieniu: "Po wyjściu byłem królem" [POMPONIK EXCLUSIVE]

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Maleńczuk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy