Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Kinga Rusin apeluje o pomoc na granicy: „Nie przyszli zabijać i gwałcić, podpalić naszych domów”

Kinga Rusin opublikowała na Instagramie obszerny post, w którym zaapelowała o pomoc migrantom na granicy polsko-białoruskiej. Wyjaśniła w nim tragiczne konsekwencje braku naszego działania. Dziennikarka wpłaciła już pokaźną sumę pieniędzy na organizacje działające przy granicy. Przy okazji wbiła szpilę Annie Popek...

Nie da się ukryć, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej mocno podzieliła Polki i Polaków. Gwiazdy coraz częściej zabierają w mediach głos, aby zachęcić do wsparcia osób, którym zimą w lesie może grozić śmierć.

Część z nich osobiście udaje się na wschód, aby dostarczyć potrzebującym ubrania, leki, ciepłe koce czy jedzenie. Inne starają się szerzyć świadomość w sieci, pojawiają się na protestach albo wspierają finansowo fundacje.

Kinga Rusin apeluje o pomoc uchodźcom

Jedną z nich okazała się Kinga Rusin, która do tej pory nie wypowiadała się na ten temat. Pod kilkoma poruszającymi zdjęciami z granicy wystosowała obszerny apel.

Reklama

Dziennikarka przyznała, że wraz z Markiem Kujawą przeznaczyli 30 tysięcy złotych na trzy działające przy granicy organizacje humanitarne. Poprosiła swoich obserwatorów, aby jak najwięcej osób przekazało swoje wsparcie.

Była prezenterka "Dzień Dobry TVN" wyjaśniła, że obrona granic to nie jedyny obowiązek rządzących. Polska, jako kraj Jana Pawła II, powinna też mieć serce, ponieważ brak pomocy w tych warunkach skazuje ludzi na pewną śmierć.

Przy okazji zwróciła się do konkretnych osób publicznych, które podchodzą do tego sceptycznie i wręcz "szczują" innych na osoby niosące wsparcie. Dostało się między innymi dziennikarce TVP, Annie Popek, która niedawno straszyła grabieżami i gwałtami ze strony "przebranych żołnierzy".

Uprzedziła również, aby hejterzy odpuścili sobie w komentarzach slogany o "przygarnianiu uchodźców do swojego domu", ponieważ zdążyli oni już poznać naszą narodową "gościnność"...

To nie pierwszy raz, kiedy gwiazda wypowiada się w mediach społecznościowych na tematy społeczno-polityczne. Ostatnio była widziana m.in. na manifestacji "ZostajeMY w Unii". Aktywnie angażuje się też w liczne działalności charytatywne.

Zobacz też:

Barbara Kurdej-Szatan straci sporo pieniędzy przez skandal! Podano kwotę

Julia Wieniawa staje w obronie swoich ust. "Tak wyglądają naturalne"

Paulina Młynarska mówi o przemocy wobec kobiet

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie Pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »