Reklama
Reklama

Kinga Duda zakochana!

W rodzinie Dudów studenckie miłości kończyły się przed ołtarzem, a dzieci pojawiały się przed ukończeniem uczelni. Tak było w przypadku dziadków i rodziców. Czy Kinga Duda i jej nowy chłopak powtórzą ten scenariusz?

Swoje 21. urodziny obchodziła w krakowskim mieszkaniu dziadków.

Na uroczystości byli obecni najbliżsi członkowie familii. Jedynym gościem spoza rodziny był wysoki, ubrany na czarno mężczyzna. To nowy chłopak Kingi Dudy.

Wybranek córki prezydenta został przyjęty w jej rodzinie bardzo ciepło. Nie dziwi więc, że młodzi coraz częściej są pytani o ślubne plany.

"Decyzję o rodzicielstwie powinno się podejmować w miarę wcześnie, bo przekładanie jej na później może prowadzić do problemów. Jej świadome przesuwanie to szkodzenie samemu sobie. To są wartości, które przekazuje Kościół" – mówi dziadek Kingi, profesor Jan Duda.

Reklama

Ma przy tym wsparcie mamy dziewczyny. Agata Duda (44 l.) podkreślała wiele razy, że jest już gotowa zostać babcią. Kiedy na świat przyszedł Andrzej Duda (44 l.), jego tata miał 23 lata. 

Dokładnie w tym samym wieku byli prezydent i jego żona, kiedy urodziła się im córeczka. Agata była jeszcze przed uzyskaniem tytułu magistra germanistyki.

Dziecko nauczyło ją bardzo dobrej organizacji czasu, godzenia ze sobą różnych rzeczy, zachęciło do jeszcze bardziej wytężonej pracy. 

Dlatego Pierwsza Dama poleca wczesne macierzyństwo każdej kobiecie. Pod tym względem zgadza się całkowicie z poglądami swojego teścia.

"Obowiązki rodzicielskie mobilizują do bardziej sprawnego działania i młodzi ludzie na ogół bez większych problemów, i przeważnie z radością, godzą je ze studiami, pracą zawodową, z życiem towarzyskim. Sam przeszedłem tę drogę, bo skończyłem studia, mając już dziecko i mimo że było trochę trudniej, jakoś nie przeszkodziło mi to zdobywać stopni naukowych. Jak ma się sensowne obowiązki, potrafi się działać, i to z radością. Jak się unika obowiązków, to człowiek sam się rozleniwia" – powiedział Jan Duda w wywiadzie dla „Gazety Krakowskiej”.

Córka prezydenta jest obecnie na trzecim roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uchodzi za bardzo dobrą studentkę, pilną i obowiązkową.

Agata jest pewna, że Kinga sprawdziłaby się w roli matki. Jest spokojna, bo widzi też, że córka znalazła odpowiedzialnego chłopaka - Bartłomiej to rówieśnik Kingi, zdolny student.

***

Dobry Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Kinga Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy