Przejdź na stronę główną Interia.pl
Przejdź na stronę główną Interia.pl

Katolicy z gminy Klwów nie chcą Dody na "Święcie Papryki"

Doda ma szansę poczuć się jak sama Madonna. Parafianie z gminy Klwów koło Radomia nie życzą sobie, by skandalistka zagrała dla nich koncert. Wójt nie zamierza ustąpić.

11 sierpnia Dorota ma uświetnić coroczne, jedenaste już "Święto Papryki" odbywające się w zagłębiu paprykowym. Koncert skandalistki, poprzedzony mszą świętą i występem Zbigniewa Wodeckiego (!), będzie podziękowaniem za udane plony.

Reklama

Jednak, jak donosi "Gazeta Wyborcza", pomysł zaproszenia Dody nie podoba się członkom Akcji Katolickiej, którzy uważają, że skazana za obrazę uczuć religijnych Rabczewska nie powinna śpiewać dla katolików. Tym bardziej że - jak mówią - po scenie lata na golasa i obraża wiernych.

"Zaproszenie jej to wielki afront wobec katolickich mieszkańców gminy" - piszą w swoim proteście członkowie AK, popierani przez proboszcza, który ma żal, że nikt wcześniej nie zapytał go o komentarz w tej sprawie.

Wójt Piotr Papis nie zamierza jednak ustąpić. Problemu nie widzą również osoby z sekretariatu. "Kto chce, niech przychodzi, kto nie - droga wolna" - mówią.

Doda jest wniebowzięta. Dawno przecież nie było o niej głośno...

Dowiedz się więcej na temat: Doda | koncert | skandal

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje