Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Katarzyna Dowbor o trudnej sytuacji rodzinnej: Boję się o mamę!

Pandemia koronawirusa zmusiła do zmiany stylu życia ludzi na całym świecie, a informacje o jej ofiarach wciąż wywołują lęk o najbliższych. Wie o tym doskonale Katarzyna Dowbor (61 l.), której córka studiuje w Wielkiej Brytanii, a mama uległa poważnemu wypadkowi. W rozmowie z „Życiem na Gorąco” opowiada o trudnej sytuacji rodzinnej.

Kiedy w Wielkiej Brytanii z każdym dniem przybywało zakażonych koronawirusem, a uniwersytety wciąż były otwarte, wszyscy pytali Katarzynę o studiującą tam córkę Marię. 

Reklama

"Marysia na szczęście przyleciała do Polski z wysp prawie dwa miesiące temu, kiedy jeszcze nie było zachorowań, i jest zdrowa" - mówi dziennikarka, zdradzając, że bardziej martwi się o swoją 86-letnią mamę, która jest w wysokiej grupie ryzyka.

Zanim ogłoszono zakaz wychodzenia z domu, a były jedynie zalecenia pozostania w nim, prezenterka postanowiła zorganizować wszystko tak, aby jej mama nie była narażona na zakażenie.

"Dostarczamy regularnie produkty żywnościowe, posiłki i leki. Zostawiamy pod drzwiami na klatce, żeby mama nie miała z nami, ani z kurierem bezpośredniego kontaktu. To bardzo istotne" - mówi w rozmowie z gazetą.

Sytuacja jest o tyle poważna, że pani Krystyna uległa poważnemu wypadkowi, który wymagał ze strony córki opieki. Seniorka nie chciała jednak zamieszkać z Katarzyną na stałe, ceniąc sobie niezależność.

Dziennikarka zapewnia, że wszyscy w rodzinie od początku stosują się do zaleceń, a sytuację w kraju traktują bardzo poważnie.

"Postępujemy tak, żeby się nie zarazić. Ale nawet, jeśli zachorujemy, mam nadzieję, że jakoś sobie poradzimy, bo nasze organizmy są młodsze i silniejsze. W znacznie gorszej sytuacji są osoby starsze i nie wolno ich narażać na zakażenie" - przekonuje dziennikarka. 


Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Dowbor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »