Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Karolina Wajda wyremontowała dom Andrzeja Wajdy. Zdjęcia robią wrażenie!

Karolina Wajda (54 l.) wyremontowała dom na warszawskim Żoliborzu, który dostała od swojego ojca Andrzeja Wajdy (†90 l.). Po wyprowadzce macochy był on w fatalnym stanie. - Ogołocony z niemal wszystkich mebli i pamiątek. Wszędzie piętrzyły się góry śmieci. Wyrwano okap w kuchni, deski sedesowe... - wylicza Wajda w rozmowie z Pomponik.pl. Jak posiadłość wygląda dziś? Zdjęcia tylko u nas!

Reklama

Nie cichną kontrowersje wokół testamentu Andrzeja Wajdy i jego olbrzymiego majątku, na który składają się nieruchomości w Krakowie, Warszawie i prawa autorskie do jego filmów oraz przyszłe tantiemy.

Reklama

Córka reżysera zwróciła się do sądu z wnioskiem o ustalenie, która z ośmiu wersji testamentu jest właściwa. W pierwszej, którą widziała, była mowa o powołaniu fundacji na rzecz młodych talentów i przekazania zysków z tytułu praw autorskich po Wajdzie na stypendia artystyczne.

W związku z tą koncepcją zrzekła się praw do dziedziczenia. Gdy testament został otwarty, okazało się, że cały majątek ma przypaść czwartej żonie - Krystynie Zachwatowicz.

Oddała więc sprawę do sądu. Zaznaczała, że nie toczy batalii o pieniądze dla siebie, tylko chce uszanowania ostatniej woli taty, który sam był kiedyś początkującym reżyserem i dobrze wiedział, jak ważne są pieniądze dla młodych twórców. Sąd zbadał sprawę i uznał, że jedynym spadkobiercą Andrzeja Wajdy jest Krystyna Zachwatowicz. Dziś Karolina Wajda nie zamierza już walczyć z macoszką.

Dom Andrzeja Wajdy na Żoliborzu

Córka reżysera otrzymała dwa domy, które przed laty kupił jej ojciec. W jednym z nich mieszka od 30 lat - to dworek w Głuchach pod Warszawą.

Druga nieruchomość to przedwojenna willa, którą Andrzej Wajda zakupił na warszawskim Starym Żoliborzu tuż po rozstaniu z Beatą Tyszkiewicz (co ciekawe, dom znalazła mu teściowa, z którą pozostał w serdecznych relacjach).

Karolina dostała ją od ojca jeszcze za jego życia. Wiedział on, jak ważne jest to dla niej miejsce.

Słowa dotrzymała, tyle że tuż po śmierci reżysera zaczęły się kłopoty. Gdy weszła do domu po wyprowadzce macochy Krystyny Zachwatowicz, przeżyła szok.

Tablica przed domem Wajdy

Oprócz kluczy do ogołoconego domu Karolina dostała też list od Krystyny Zachwatowicz, w którym macocha poinformowała ją, że zabrała rzeczy Andrzeja z zamiarem umieszczenia ich w czytelni jego imienia. Kiedy i gdzie powstanie to miejsce, do dziś nie wiadomo.

W zeszłym roku za to, tuż obok odziedziczonego przez Karolinę domu, stanęła ogromna tablica poświęcona Wajdzie. Widnieje na niej napis, że "tu z żoną Krystyną Zachwatowicz mieszkał i pracował Andrzej Wajda".

Córka reżysera wyremontowała zdewastowany dom ojca z pomocą architekta i konserwatora zabytków - poświęciła na to dwa lata i masę pieniędzy. Nieruchomość została wynajęta zaufanym osobom. Zdjęcia przed i po remoncie możecie zobaczyć poniżej.

Dom po remoncie:

Seks przed w "Hotel paradise". Wszystko nagrała kamera

Marcelina Zawadzka z łóżka

Córka Madonny uwodzi na Instagramie

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Karolina Wajda | Andrzej Wajda | Dom | remont

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »