Reklama
Reklama

Karolak zarabiał w serialu więcej od Kożuchowskiej. Sprawa wyszła na jaw. Aktorka była mu wdzięczna

Małgorzata Kożuchowska jak większość kobiet w Polsce miała do czynienia z dyskryminacją płacową. Jej koledzy z planu zarabiali więcej od niej tylko ze względu na płeć. Aktorka przyznała, że gdyby nie Tomasz Karolak nawet nie wiedziałaby, że doświadcza takiej niesprawiedliwości.

Małgorzata Kożuchowska miała okazję  nie raz spotkać się na planie z Tomaszem Karolakiem. Najbardziej jednak para jest znana z roli małżeństwa Boskich w "Rodzince.pl". Aktor miał wówczas zarabiać więcej niż jego serialowa żona. Gdy się o tym dowiedział, przekazał tę informację Kożuchowskiej.

Małgorzata Kożuchowska o nierówności płac w branży filmowej

Małgorzata Kożuchowska to jedna z popularniejszych polskich aktorek. Na ekranie pojawia się już od ponad 25 lat. Zagrała w "Kilerze", "Grach ulicznych", "Komorniku", "Gierku" a ostatnio w "Zołzie" i "Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle". Widzowie pokochali ją za rolę Hanki Mostowiak w serialu "M jak miłość" oraz Natalii Boskiej w "Rodzince.pl".
Dzięki swojemu doświadczeniu Kożuchowska zna branżę filmową od podszewki. W wywiadzie dla "Party" aktorka mówiła o nierówności płac kobiet i mężczyzn.

"Słyszałam o tych różnicach, zarówno na planach filmowych, jak i w teatrach. Byłam zbulwersowana, bo wydawało mi się, że po tych wszystkich dyskusjach, które się przetoczyły, jakby rozbrajania tej bomby, nie będziemy świadkami takich sytuacji. Najwyraźniej to tak zapadło w ten grunt show-biznesowy, że trudno to zmienić. (...) Absolutnie uważam to za niesprawiedliwe, tym bardziej że aktorki zazwyczaj spędzają o wiele więcej czasu na planie filmowym, chociażby ze względu na to, że więcej i dłużej zajmuje im charakteryzacja" - mówiła Kożuchowska w rozmowie z "Party".

Reklama

Małgorzata Kożuchowska przyznała, że sama doświadczyła takiej dyskryminacji płacowej na własnej skórze. Na początku pracy przy serialu "Rodzinka.pl", zarabiała mniej niż Tomasz Karolak, z którym miała równorzędną rolę. To aktor, gdy dowiedział się o całej sytuacji, postanowił zareagować. Tomasz Karolak nie wyobrażał sobie, aby jego koleżanka zarabiała mniej od niego i poinformował ją o swoich zarobkach.

"Ja miałam super taki przypadek, jeśli chodzi o "Rodzinkę.pl", z Tomkiem Karolakiem, kiedy na samym początku - i to wyszło od Tomka - że Tomek sam zaczepił mnie o ten temat [zarobków - przyp. red.], a to było jednak lat temu z dziesięć, czyli jeszcze się o tym tak dużo nie mówiło. On powiedział: "Gośka, mamy tutaj równorzędne role i nie wyobrażam sobie, żebym ja mógł zarabiać więcej niż ty". Ja wtedy uważałam to za super fair. Dopiero po jakimś czasie doceniłam, że wykonał taki gest" - przyznała aktorka.

Zobaczcie również:

Małgorzata Kożuchowska przeżyła dramat na wakacjach. Wszystko opisała w sieci

Magda Mołek "oberwała" za wywiad z Kożuchowską! Czujni internauci od razu to wychwycili

"Zołza": Królowa seriali zdetronizowana [recenzja]

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Kożuchowska | Tomasz Karolak | Rodzinka.pl
Reklama
Reklama
Reklama