Reklama
Reklama

Karol i Camilla wspierają swoich bliskich w trudnych chwilach. Przekazali kondolencje, a to nie wszystko...

Król Karol i królowa Camilla wspierają swoich bliskich, a zwłaszcza Lady Gabriellę po nieoczekiwanej śmierci jej męża, Thomasa Kingstona. Podczas gdy Karol wciąż stroni od publicznych wystąpień, jego żona robi, co w jej mocy, by jak najlepiej reprezentować Koronę podczas jego nieobecności. W trakcie żałoby nie próżnuje.

Nie żyje Thomas Kingston. Rodzina królewska w żałobie

We wtorek podano do wiadomości publicznej wieść o tym, że w niedzielę w wieku 45 lat zmarł brytyjski finansista Kingston. Przyczyna śmierci nie została ustalona, ale z informacji przekazywanych przez media wynika, że w sprawę nie są w to zaangażowane żadne inne osoby, a zdarzenie nie przebiegło w podejrzanych okolicznościach.

Rzecznik pałacu zabrał głos w tej sprawie we wtorek, przekonując, że król Karol i jego małżonka przekazują najszczersze kondolencje swoim bliskim, borykającym się ze stratą: "Król i królowa zostali poinformowani o śmierci Thomasa i przyłączają się do księcia Michaela i księżniczki z Kentu oraz do wszystkich, którzy go znali, w opłakiwaniu ukochanego członka rodziny. W szczególności Ich Królewskie Mości przesyłają najserdeczniejsze myśli i modlitwy dla Gabrielli i całej rodziny Kingston."

Reklama

Kingston często widywał się z rodziną królewską. Wszystko przez swoją ukochaną

Lady Gabriella jest jedyną córką księcia Michaela z Kentu, który jest kuzynem królowej Elżbiety.

Więź Lady Gabrielli i Kingstona z królem Karolem i królową Camillą często była pokazywana podczas publicznych wyjść. W czerwcu 2023 r. cała czwórka razem kibicowała w Royal Box podczas rywalizacji koni króla i królowej w Royal Ascot.

Niecałe dwa tygodnie temu Lady Gabriella i Kingston dołączyli do królowej Camilli podczas obchodów Święta Szekspira, które odbyło się 14 lutego.

Lady Gabriella i Kingston często pojawiali się w otoczeniu rodziny królewskiej podczas wydarzeń w ostatnich latach, takich jak nabożeństwo żałobne na cześć księcia Filipa w marcu 2022 r., obchody Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety w czerwcu 2022 r. i pogrzeb królowej Elżbiety we wrześniu 2022 r.

Wielu członków rodziny królewskiej było także obecnych na ślubie Lady Gabrielli i Kingstona, który odbył się w maju 2019 r. w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.  królowa Elżbieta i książę Harry, który niespodziewanie pojawił się na uroczystości w zaledwie kilka tygodni po narodzinach syna.

Camilla wspiera rodzinę zmarłego Kingstona. Tak zastępuje chorego męża

Na kilka godzin przed upublicznieniem wiadomości o śmierci Kingstona królowa Camilla dołączyła do rodziców Lady Gabrielli, księcia i księżniczki Michaela z Kentu oraz innych członków rodziny królewskiej, aby uczcić Święto Dziękczynienia w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Wówczas wzięła udział w nabożeństwie ku czci zmarłego greckiego króla Konstantyna.

Zmarły król Grecji był ojcem chrzestnym Lady Gabrielli, która w zeszłym roku wzięła udział w jego pogrzebie w imieniu księcia Williama, który był także jednym z chrześniaków Konstantyna.

Król Karol nie wziął udziału w nabożeństwie ku czci króla Konstantyna w związku z leczeniem raka.

Zobacz też:

Wyciekły informacje o nagłym zniknięciu księcia Williama. Ujawniają, jak naprawdę czuje się Kate

Przyjaciel Karola III wyjawił zaskakującą informację. Szukał pocieszenia w chorobie

Księżna Kate zatrudniła pomoc. Bardzo jej teraz potrzebuje

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy