Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat: ich życie małżeńskie niektórych szokowało

To nie było typowe małżeństwo. Stanisław Dygat (†64 l.) i Kalina Jędrusik (†61 l.) dawali sobie wiele swobody. Mąż tolerował liczne zdrady swojej ukochanej. Wszystko w imię miłości.

Ona była początkującą aktorką, on znanym pisarzem. Poznali się w Sopocie. Stanisław Dygat  mieszkał tam z żoną. Pracował w gdańskim Teatrze Wybrzeże jako kierownik literacki. Młodziutka Kalina Jędrusik występowała na scenie tego teatru w sztuce "Nie igra się z miłością". Zachwycała urodą, przede wszystkim wielkimi oczami i talią osy, młodzieńczością oraz... tajemniczością. Pisarz był nią zafascynowany. Przez całe wakacje 1953 roku siadał w loży, wpatrywał się w aktorkę i przesyłał jej bukiety kwiatów. 

Reklama

Od pierwszego spotkania stali się parą. Mężczyzna bardzo długo ukrywał romans przed żoną Władysławą Nawrocką (†90 l.), z którą miał córkę Magdalenę (71 l.). Było to o tyle trudne, że żona, podobnie jak Kalina Jędrusik, była aktorką Teatru Wybrzeże. Grały w tych samych przedstawieniach...

W końcu i do żony dotarły plotki o jego zdradzie. Od razu zażądała rozwodu. Stanisław Dygat nie był jeszcze zdecydowany, czy chce wchodzić w nowy związek. Prosił żonę o wybaczenie i obiecywał poprawę.

Fascynacja młodą aktorką okazała się jednak silniejsza. Po kilkunastu miesiącach oszukiwania samego siebie, w roku 1954, rozwiódł się z żoną. Od razu ożenił się z Kaliną Jędrusik. Przenieśli się do Warszawy. Od tego czasu stali się nierozłączni. 

- Staś wyłowił mnie z morza i zostałam jego złotą rybką - wspominała Kalina Jędrusik. - Od razu pomyślałam, że to będzie mężczyzna mojego życia. Czytaj dalej na następnej stronie

Rewia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kalina Jędrusik | stanisław dygat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje