Reklama
Reklama

Już dziś finał "The Voice Senior 5". Wiadomo, kto ma największą szansę na wygraną

Już dziś, 17 lutego odbędzie się finał muzycznego show dla seniorów, czyli "The Voice Senior 5". Przedstawiamy uczestników, którzy będą dążyć do zwycięstwa, a także jak będzie przebiegał sam finał. Przypominamy też o gdzie i kiedy oglądać wielki finał show.

Już dziś finał "The Voice Senior 5". Wiadomo, kto ma największą szansę na wygraną

Jeszcze tylko kilka godzin dzieli widzów od zobaczenia finału 5. edycji muzycznego show "The Voice Senior". Jury i jednocześnie trenerzy, czyli Alicja Węgorzewska, Tomasz Szczepanik, Maryla Rodowicz i Halina Frąckowiak wyłonili po 2 najlepszych kandydatów ze swoich drużyn. Osiem osób i tylko jedna wygrana główna w postaci statuetki i 50 tysięcy złotych!

Reklama

Gośćmi specjalnymi finałowego odcinka będą: Sława Przybylska, Tre Voci oraz zwycięzca 4. edycji The Voice Senior - Zbigniew Zaranek.

Finał "The Voice Senior 5": gdzie i kiedy oglądać, na czym polega finał

Finał muzycznego show "The Voice Senior 5" zaplanowany jest na sobotę, 17 lutego 2024 r. o godzinie 20:00. Widzowie odcinek na żywo mogą zobaczyć w stacji TVP 2

Zanim jednak wyłoniony zostanie zwycięzca 5. edycji, finał będzie podzielony na 2 etapyPierwszy z nich będzie polegał na tym, że ośmioro uczestników wyśpiewa utwory dedykowane bliskim im osobom, dzieląc się z widzami nie tylko talentem, ale i osobistą historią. Po wszystkich występach każdy z trenerów wybierze po jednej osobie, która wejdzie do drugiego, decydującego etapu wielkiego finału.

W etapie drugim czworo finalistów wykona po dwie piosenki - jeden znany przebój i jedną kompozycję premierową. Zwycięzca otrzyma otrzyma tytuł Najlepszego Głosu piątej edycji "The Voice Senior", statuetkę i 50 tysięcy złotych.

Finał "The Voice Senior 5". Finaliści Alicji Węgorzewskiej

  • Małgorzata Kraszkiewicz - w życiu kieruje się zasadą, że kolor niebieski to symbol tego, co wzniosłe i duchowe - wartości, z którymi głęboko się identyfikuje. Ta wiara jest tak silna, że niebieski stał się nie tylko jej kolorem mocy, ale także wyrazistym akcentem jej wyglądu, zdobiąc jej włosy. Mimo że jej ścieżka zawodowa nie była związana ze sztuką - Małgosia przez 40 lat pracowała w branży technologicznej, to muzyka zawsze znajdowała dla siebie miejsce w jej życiu. Już od pół wieku Małgorzata śpiewa na weselach i jest aktywnym członkiem różnych chórów. Jej serce bije w rytmie muzyki klasycznej, co skłania ją do przekonania, że w poprzednim wcieleniu musiała być operową divą. Jednak to nie jedyna jej pasja - Małgorzata praktykuje jogę, której naucza na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest także dyplomowanym muzykoterapeutą, uwielbiającym grę na misach tybetańskich. Decyzja o udziale w  "The Voice Senior" nie była podyktowana jedynie chęcią prezentacji wokalnego talentu. Małgorzata chciała również spotkać innych seniorów, dla których muzyka jest równie ważna. To przestrzeń, w której może dzielić się swoją pasją, doświadczeniem i, być może, odkryć nowe muzyczne drogi. Dla Małgorzaty Kraszkiewicz muzyka to nie tylko dźwięki, ale most łączący ludzi i pokolenia.
  • Tadeusz Talarek - jego muzyczna droga jest bogata w doświadczenia, zdobyte dzięki współpracy z różnorodnymi zespołami. Wspomnieć można o Pomponach, gdzie unikalność strojów muzycznych podkreślona była pomponami, czy Pollena, nazwanym tak od zakładu opakowań. Nie można również zapomnieć o Tornado, zespole znanych z energicznych występów (...) Mimo szerokiego spektrum muzycznych zainteresowań, Tadeusz wyraźnie dystansuje się od disco-polo, preferując bardziej niszowe repertuary, jak choćby piosenki dla wędkarzy. To jego koledzy z zespołu przekonali go do podjęcia nowego wyzwania - udziału w "The Voice Senior", co stanowi dla Tadeusza szansę na podzielenie się swoim bogatym doświadczeniem muzycznym z szerszą publicznością.

Finał "The Voice Senior 5". Finaliści Haliny Frąckowiak

  • Róża Frąckiewicz - uczestniczka zeszłorocznej edycji "The Voice Senior", która po niepowodzeniu w ówczesnych Przesłuchaniach w Ciemno, nie poddała się w walce o marzenia. Wróciła do muzycznego programu i dotarła aż do wielkiego finału, udowadniając tym samym, że nosi w sobie ogromne pokłady talentu i determinacji. Muzyka od zawsze była nieodłączną częścią jej duszy, lecz dopiero życiowe zmiany pozwoliły jej w pełni oddać się pasji. W przeszłości ograniczała ją postawa byłego męża, który obawiał się, że sukces Róży oddaliłby ją od niego. Wszystko zmieniło się po 40. roku życia, kiedy to Róża poznała Benka, obecnego partnera, który stał się dla niej nie tylko wsparciem, ale także inspiracją do rozwijania swoich muzycznych skrzydeł. Obecnie Róża wraz z Benkiem mieszkają i tworzą muzyczny duet w Niemczech. Róża, z pasją i energią, na każdym koncercie przekonuje, że "60-tki" mogą śpiewać i żyć pełnią życia.
  • Regina Rosłaniec Bavcevic - już jako dziecko wykazywała niezwykłą wrażliwość muzyczną. Jej pierwszym "mikrofonem" był kabel od żelazka. Inspiracją do podążania za muzycznymi marzeniami była starsza siostra, uczęszczająca już do szkoły muzycznej. Regina, nie chcąc zostać w tyle, również zapisała się na naukę, wybierając klasę skrzypiec. Jednak jej wyjątkowo wrażliwy słuch sprawiał, że musiała ćwiczyć z watą w uszach. Jej talent szybko został dostrzeżony podczas konkursu piosenki studenckiej w Krakowie, gdzie zachwyciła takie osobistości jak Wojciech Młynarski i Marek Grechuta. To otworzyło przed nią drzwi do międzynarodowej kariery! Regina otrzymała kontrakt w Jugosławii, gdzie zaczęła śpiewać w hotelach. Życie zawodowe i osobiste zmieniło się diametralnie, gdy na jednym z występów w Splicie poznała Josko, Chorwata, który stał się miłością jej życia. Z miłości do niego przeniosła się do Chorwacji, gdzie mieszka i tworzy już prawie 40 lat. Przez ostatni czas, z różnych względów osobistych, Regina musiała zrobić przerwę w swojej muzycznej aktywności. Teraz, dzięki "The Voice Senior", dokonuje triumfalnego powrotu na scenę

Finał "The Voice Senior 5". Finaliści Maryli Rodowicz

  • Roman Wojciechowski - znany w świecie muzyki pod pseudonimem "Pazur", to ucieleśnienie ducha rock'n'rolla. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się w latach 70., kiedy to z zespołem Hokus miał okazję supportować legendarnego Czesława Niemena. Roman współpracował z wieloma wybitnymi artystami, w tym z Urszulą Sipińską oraz Haliną Frąckowiak, a jego talent znalazł także miejsce w projekcie zespołu Breakout, dla którego nagrał kilka utworów na album "Żagiel ziemi". Pomimo imponującego doświadczenia, Roman Wojciechowski nigdy nie uzyskał pełnego uznania, na jakie zasługuje jego talent. To poczucie niespełnienia skłoniły go do podjęcia wyzwania i uczestnictwa w piątej edycji "The Voice Senior". Na co dzień Roman ceni sobie życie w zgodzie z naturą, spędzając dni w swojej leśnej chacie, otoczony lasem i zwierzętami, które stanowią dla niego źródło inspiracji i spokoju. Jego serce wciąż bije w rytmach jazzu i bluesa, z którymi eksperymentuje, grając w różnych składach muzycznych. Mimo to, marzy o solowej karierze, w której mógłby w pełni wyrazić siebie i swoją pasję do muzyki.
  • Lucyna Mazur - od najwcześniejszych lat żyje w rytmie muzyki, która była dla niej nie tylko pasją, ale i drogowskazem życiowym. Początkowo, śpiewu uczyła się słuchając radia, co pozwoliło jej rozwijać talent w domowym zaciszu. Przełomem w jej życiu okazało się spotkanie z przyszłym mężem, z którym nie tylko związała swoje życie, ale i muzyczną karierę. Razem stworzyli zgrany zespół, który stał się stałym punktem na wielu imprezach. Muzyka była też ważną częścią życia rodzinnego Lucyny - razem z mężem wychowywali piątkę dzieci, zarażając ich miłością do dźwięków. Nagła śmierć męża była dla Lucyny i jej rodziny ogromnym ciosem. Lucyna stanęła przed koniecznością walki o byt, co skłoniło ją do podjęcia pracy w Austrii, gdzie przez lata śpiewała na wiedeńskich dancingach, starając się zapewnić godne życie sobie i dzieciom. Po latach poświęceń i pracy, 4 lata temu Lucyna wróciła na stałe do Czchowa, gdzie teraz, ciesząc się zasłużoną emeryturą, może w pełni oddać się swojej twórczości. Lucyna nie ustaje w pisaniu wierszy, nagrywaniu piosenek i dzieleniu się nimi w internecie, pokazując, że prawdziwa pasja nie zna ograniczeń wiekowych. Z ogromnym bagażem doświadczeń i pełna artystycznej energii, Lucyna Mazur przyszła do "The Voice Senior", bo wierzy, że teraz jest najlepszy moment, by pokazać światu swoją unikalną muzykalność i doświadczenie życiowe przelane w każdy dźwięk i słowo swoich utworów.

Finał "The Voice Senior 5". Finaliści Tomasza Szczepanika

  • Piotr Salata - dziesięć lat po swoim udziale w "The Voice Senior", Piotr Salata powrócił na scenę, tym razem jako najmłodszy uczestnik "The Voice Senior". Jego muzyczna droga to przykład niekonwencjonalnej ścieżki artystycznej - Piotr, mimo że jest zawodowcem, nigdy formalnie nie szkolił swojego głosu. Wszystko, czym dziś zachwyca na scenie, to rezultat lat doświadczeń zdobytych podczas występów na dancingach i imprezach okolicznościowych. Piotr długo czekał na swoją szansę w świecie muzyki. Przez lata skupiał się na pracy zawodowej, będąc dyrektorem Centrum Kultury, a swoją pierwszą autorską płytę wydał mając 49 lat. Następnie, współpracując z Gordonem Haskellem, udowodnił, że prawdziwa pasja do muzyki nie zna granic. Z jazzem i swingiem płynącym w jego żyłach, Piotr jest gotowy, by wygrać piątą edycję "The Voice Senior" i pokazać, że na wielkie muzyczne zwycięstwa nigdy nie jest za późno.
  • Wojciech Kwiatkowski - człowiek renesansu w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Jego życiowa ścieżka była niezwykle różnorodna - od ekonomii, przez prowadzenie własnego sklepu, kliniki stomatologicznej, biura podróży, szwalni, aż po politykę. Jednak pomimo sukcesów w tych dziedzinach, muzyka zawsze była obecna w jego sercu. Przeprowadzka na wieś okazała się być kluczowym momentem w życiu Wojciecha, gdyż tam, zupełnie niespodziewanie, odnalazł drogę powrotną do muzyki. Przyjaźń z gitarzystą Maanamu odmieniła jego życie, inspirując do powrotu na scenę muzyczną. Wojciech, zafascynowany również teatrem i literaturą, pragnie podzielić się swoimi artystycznymi wizjami na jeszcze większą skalę. W zespole Lockdown Wojciech łączy covery z autorskimi kawałkami, wyrażając swoje wieloletnie pasje. Teraz, stając na scenie "The Voice Senior", udowadnia, że prawdziwa miłość do muzyki i sztuki może przerodzić się w niezwykłe historie bez względu na wiek czy wcześniejszą ścieżkę życiową.

Przeczytajcie również:

Rodowicz musiała ostatecznie z tym się pogodzić. Niespodziewane wieści tuż przed finałem "The Voice Senior"

Quiz o programie “The Voice Senior". Co wiesz o muzycznym show TVP?

Rodowicz aż złapała się za głowę. Słowa Szczepanika rzucają nowe światło

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy