Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Justyna Sieńczyłło: Nie śpię od dawna. Boję się o zdrowie Emiliana!

Emilian Kamiński (63 l.) zaapelował już o wsparcie dla swojego Teatru Kamienica. Teraz głos zabrała jego żona, Justyna Sieńczyłło (45 l.), nie kryjąc, że sytuacja jest dramatyczna!

Przed czternastoma laty aktor rozpoczął prace nad teatrem - zrujnowane piwnice budynku zostały gruntownie wyremontowane, zaś wnętrza ponownie nabrały przedwojennego charakteru.

Władze Warszawy doceniły ogrom pracy i wpisały "Kamienicę" na listę zabytków. Obiekt szybko stał się jedną z kulturalnych wizytówek stolicy.

Jednak niedawno pojawiły się problemy za sprawą właściciela kilkunastu stołecznych budynków. Wspólnota mieszkaniowa, do której należą teatralne pomieszczenia, bez porozumienia z małżonkami zezwoliła biznesmenowi na remont części domu oraz zajęcie teatralnego foyer. Dodatkowo konserwator zabytków wyraził zgodę na zamurowanie wejścia do instytucji.

Reklama

Teraz słynna "Kamienica" może przestać istnieć. Kamiński nie dopuszcza do siebie myśli, że może stracić dorobek życia.

Małżonkowie wszystkie swoje oszczędności przeznaczają na funkcjonowanie placówki. Poświęcają jej każdą wolną chwilę.

- Nasze życie prywatne jest sporadyczne, praktycznie nie istnieje - przyznaje Justyna Sieńczyłło, dodając, że sytuacja w ostatnim czasie jest wyjątkowo napięta.

- Boję się o zdrowie męża, własne, bliskich i dzieci. Strasznie to przeżywamy. Nie śpię od dawna. Jestem zmęczona i zdesperowana - mówi "Na Żywo". 

Ich dorastający synowie, Kajetan (17 l.) i Cyprian (12 l.), rozumieją stan, w jakim znaleźli się ich rodzice, i także przeżywają wszystko na swój sposób.

- Kiedyś mały Cyprian powiedział do mnie: "Dbaj o teatr, on jest najważniejszy, my sobie jakoś radzimy" - opowiada rozczulony Emilian. Chłopiec potrafi przekazać swoje kieszonkowe na potrzeby "Kamienicy". Natomiast Kajetan w wakacje pomalował ściany we wszystkich pomieszczeniach.

W życie teatru wdrożona jest również Natalia (24), córka Emiliana z poprzedniego związku, która aktywnie zajmuje się osobami bezdomnymi i prowadzi akcje charytatywne w placówce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »