Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jolanta Fajkowska wraca na antenę

Jolanta Fajkowska (51 l.) wraca na szklany ekran! Legendarna prezenterka dołączyła do zespołu prowadzących kanału publicystycznego Polsat News 2, gdzie poprowadzi autorski magazyn "Fajka pokoju".

51-latka zniknęła z telewizji publicznej w 2007 roku, razem z Katarzyną Dowbor, w wywiadach nie kryjąc żalu i podkreślając, że
"to nie jest już ta sama telewizja, co pięć lat temu".

Reklama

"Jestem wartością dla telewizji. Liczę na to, że nastąpi powrót fachowców i że nie będzie takiej przypadkowości, jaka była ostatnio. Byłyśmy z Kasią Dowbor twarzami TVP 2, a teraz nie ma twarzy. Przykro to powiedzieć, ale jakoś nikt szczególnie się nie zaznaczył" - stwierdziła gorzko, rozstając się z publiczną na zawsze.

Za kamerą jednak tęskniła. Dlatego propozycja Polsat News 2 bardzo ją ucieszyła, tym bardziej że w swoim nowym programie przedstawi wydarzenia i problemy społeczne, polityczne oraz obyczajowe widziane oczami kobiet oraz sprawdzi, w jaki sposób to, co dzieje się w naszym kraju, ma wpływ na panie, na ich rodziny, jak zmienia się przez to ich życie prywatne i zawodowe.

"Chcemy się dowiedzieć, o czym kobiety chcą rozmawiać, jak wygląda ich świat. Kobiety wyróżnia odmienna od męskiej wrażliwość, sposób mówienia i formułowania myśli, stawianie pytań, ocena zdarzeń i ludzi. Szukanie porozumienia i rozwiązanie problemu jest bardziej interesujące niż spór dla samego sporu. Stąd tytuł programu" - tłumaczą wydawcy, dodając, że kobiety stanowią połowę społeczeństwa, co nie jest obecne w dyskursie społecznym.

"Są rzadko widoczne w miejscach, gdzie podejmuje się decyzje, choć nominacja Ewy Kopacz na premiera jest obiecująca. W programie 'Fajka pokoju' chcemy wyjść zmianom naprzeciw i stworzyć przestrzeń dla kobiet o szerokich i różnych poglądach, nie tylko tych najczęściej pokazywanych w mediach, np. feministycznych".

Tęskniliście?

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jolanta Fajkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje