Reklama
Reklama

Jest milionerem, a narzeka na emeryturę. "Państwo robi sobie z nas żarty"

Sławomir Świerzyński należy do tej grupy celebrytów, którym ZUS wyliczył bardzo niską emeryturę. Lider grupy Bayer Full śmieje się z jej wysokości, gdyż na brak pieniędzy nie może narzekać. Na co dzień gwiazdor disco polo opływa w luksusy.

Emerytura Sławomira Świerzyńskiego

Sławomir Świerzyński (61 l.) jakiś czas temu zdradził, że ZUS przesłał mu informację, z której gwiazdor disco polo dowiedział się o wysokości swojej przyszłej emerytury. Zapewnił, że od 37 lat płaci regularnie składki na przyszłe świadczenie, mimo to jest ono na bardzo niskim poziomie. 

Sławomir Świerzyński pochwalił się, że wyliczone przez ZUS świadczenie wynosić będzie zaledwie 386 złotych. Artysta nie był z tego faktu zadowolony.

Reklama

"Dostałem pisemko, w którym ZUS po 37 latach płacenia wymaganych stawek gwarantuje mi 386 zł emerytury. Nie mogłem w to uwierzyć. Moja żona się śmiała, że nawet łódki nie zatankuję za te pieniądze, nie mówiąc już o samochodzie. Według ustawy, jeśli nie osiągam 700 zł, to i tak je dostanę, co nie zmienia faktu, że państwo robi sobie z nas żarty" - mówił Świerzyński w rozmowie z Super Expressem.

Sławomir Świerzyński zgromadził spory majątek

Nie oznacza to jednak, że gwiazdor disco polo będzie głodował. Jak się okazuje, muzyk zdążył przez lata kariery na estradzie, zgromadzić spory majątek. Lider Bayer Full prowadzi dostatnie życie w luksusowej rezydencji z basenem, położonej na terenie 12-hektarowej posiadłości w Woli Łąckiej na Mazowszu. 

Oprócz willi znajduje się tam stadnina koni oraz wypożyczalnia dorożek. Świerzyński kolekcjonuje te stare pojazdy, ale też zarabia na swoim hobby. Dodatkowo może pochwalić się drogimi samochodami — ZX Grand Tigerem, który wart jest około 80 tysięcy złotych i Fiatem Scudo o podobnej wartości.  

Gwiazdor jest też posiadaczem 10-metrowego jachtu, który został sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych. Jak ujawnił kilka lat temu w rozmowie z portalem nto.pl:

"Jakbym pani powiedział, ile mój jacht pali na godzinę, to by pani nie uwierzyła. Ale nie powiem, bo cyfra jest porażająca, nie chcę nikogo drażnić"

Dodajmy, że za jeden koncert Bayer Full może zarabiać od 20 do 25 tysięcy złotych. Występy w mediach, w tym w TVP, są o wiele droższe. 

Zobacz też:

Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Znamy stawki za koncerty

Sławomir Świerzyński żali się na emeryturę. "Nawet łódki nie zatankuję"

Kolejne problemy Sławomira Świerzyńskiego? Sprawa trafiła do sądu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sławomir Świerzyński
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy