Reklama
Reklama

Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Znamy stawki za koncerty

Gatunek disco polo nie cieszy się w mediach dobrą opinią. Mimo to wykonawcy tego nurtu są uwielbiani przez rzesze Polaków, dzięki czemu sporo zarabiają na koncertach i imprezach, na które chętnie są zapraszani. W ich kalendarzach trudno znaleźć wolne terminy. Ile biorą za koncert? Znamy stawki!

Ile zarabiają gwiazdy disco polo?

Wykonawcy muzyki tanecznej zarabiają najwięcej na koncertach i imprezach. Stawki najbardziej znanych nazwisk w branży to kwoty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ofertę można prześledzić na stronach agencji organizujących ich występy. Agencja Koncertowa Luxart podaje orientacyjne kwoty, które mogą być negocjowane w zależności od miejsca występu i liczby publiki.

Stawki zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy

Każdy miłośnik muzyki disco polo może zaprosić gwiazdy tego nurtu. Wykonawcy chętnie występują nie tylko na publicznych koncertach, ale też na prywatnych imprezach. Żeby zaprosić artystów, takich jak grupa Masters (autorzy przeboju "Żono moja") trzeba dysponować kwotą od 15 do 20 tys. zł.

Reklama

Kilka tysięcy więcej kosztuje zaproszenie Czadomana lub grupy Bayer Full z liderem Sławomirem Świerzyńskim. Ci wykonawcy inkasują od 20 do 25 tys. zł za występ.

Kolejną grupą, która żąda za występ trochę więcej niż poprzednicy to "Piękni i Młodzi". Magdalena Narożna chce od 25 do 30 tys. zł.

Trójka najdroższych wykonawców

Grupa Weekend z Radosławem Liszewskim chętnie zagra swoje przeboje, z hitem "Ona tańczy dla mnie", za 31 tys. zł.

Jak się można spodziewać, jednym z największych gwiazdorów muzyki tanecznej w Polsce jest Zenon Martyniuk. Wokalista w 1989 r. wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent, który zasłynął z takich przebojów jak "Gwiazda" (posłuchaj!), "Przekorny los" (posłuchaj!) czy "Królowa nocy" (cover utworu zespołu Meffis). Martyniuk wydał ponad 20 albumów studyjnych (w tym 15 z zespołem Akcent).

Jak można dowiedzieć się z cennika Agencji Artystycznej "Luxart", aby zorganizować koncert lidera Akcentu trzeba przygotować na ten cel około 33 tysięcy złotych.

Prawdziwym rekordzistą wśród gwiazd disco polo, jak się okazuje, jest Sławomir Zapała. Zaproszenie autora "Miłości w Zakopanem" to koszt uwaga - około 38 tysięcy złotych!

Podane kwoty są czysto orientacyjne. Należy pamiętać o tym, że na opłatę ze występ znanego muzyka składa się nie tylko gaża - do honorarium należy doliczyć jeszcze dojazd, ewentualny nocleg, a także ZAIKS oraz koszt wypożyczenia sprzętu oświetleniowego i nagłaśniającego.

Zobacz też:

Sławomir i Kajra dostali zakaz od TVP? Stacja zabroniła im robić to w sylwestra!

Ile zarabia Sławomir? Muzyka to tylko kropla w morzu...

Norbert Kaczmarczyk poprosił Bayer Full o występ na weselu. Ile zapłacił?

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy