Reklama
Reklama

Jerzy Owsiak ma dwie córki. Czym się zajmują dzieci założyciela WOŚP?

Jurek Owsiak znów skupia na sobie uwagę mediów, a wszystko przez kolejny finał WOŚP, który odbywa się dziś, 29 stycznia. Założyciel znanej fundacji jest ojcem dwóch córek Aleksandry i Ewy. Kim są jego dzieci? Czy poszły w ślady ojca?

Jurek Owsiak może liczyć na wsparcie rodziny. Oni też grają z WOŚP?

Jurek Owsiak poślubił swoją "Dzidzię", czyli Lidię Niedźwiedzką-Owsiak 12 lutego 1976 r. Owocem związku pary są dwie córki Aleksandra, która obecnie ma 44 lata, i Ewa będąca 10 lat młodsza od siostry.

Aleksandra ukończyła produkcję filmową w Stanach Zjednoczonych i zrobiła kurs z dietetyki i suplementacji. Chociaż dobrze wiedziała, czym zajmuje się jej ojciec, nie przeszkodziło jej to w realizowaniu własnych planów, nawet jeśli omijała Woodstock tylko dlatego, że akurat buntowała się przed ojcem. Po latach z przymrużeniem oka wspominała dawne dzieje.

Reklama

"Zawsze mnie bawi stwierdzenie, że zodiakalne Wagi są wyważone. Jurek nie ma nic wspólnego z wyważeniem, zwykle długo nie reaguje, nawet jeśli coś go drażni, aż w końcu wybucha 'za wszystko'. Wtedy jest jak wulkan. Średnio mi odpowiada, ale staram się zrozumieć. W ramach buntu przez lata nie przyjeżdżałam na Woodstock. To przewrotne, biorąc pod uwagę, że teraz tu pracuję. Wtedy to była impreza moich rodziców. Wybierałam żagle ze znajomymi" - wyznała Aleksandra w jednym z wywiadów.

Młodsza córka prezesa WOŚP z marszu skupiła na sobie rodziców. Urodziła się przedwcześnie w jednym z warszawskich szpitali. Stan dziewczynki nie był dobry. Lekarze postawili przed rodzicami druzgocącą diagnozę. "Nie było tam inkubatora. Przewieźli ją, maleńką, karetką niedaleko, na Działdowską. Lekarze bez owijania w bawełnę powiedzieli, żebyśmy sobie nie robili nadziei" - wspominał Jurek w "Vivie!".

Na szczęście Ewę udało się uratować. Córka założyciela WOŚP studiowała w Londynie. Teraz realizuje się zawodowo, pracując w warszawskim Instytucie Chopina.

Ewa Owsiak wspiera WOŚP!

Jurek Owsiak nie naciska na córki, dając im wolną rękę w życiowych wyborach. Obie miały możliwość wykształcenia się na kierunkach, które je interesują. Ewa uczestniczyła w finale WOŚP, gdy była małą dziewczynką, lecz długo nie występowała przed kamerami. Wszystko zmieniło się w zeszłym roku, gdy razem z ojcem wystąpiła na scenie 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To właśnie Ewa dorastała w cieniu fundacji i podziwiała działalność taty. Owsiak ze wzruszeniem opowiadał o młodszej córce w jednym z wywiadów.

"Ewa jest tym dzieckiem, która wraz z Orkiestrą rosła (...). To ona patrzy na świat swoimi oczami i chciałbym, żeby młodzi ludzie właśnie w ten sposób odbierali coś, co jest dobre, łapali to" - mówił Owsiak w zeszłym roku.

Zobacz też:

Jerzy Owsiak przegrał proces z autorką "Plastusiów". "Moje serce powoli umiera"

Czym zajmują się córki Owsiaka? W przeciwieństwie do Jurka niechętnie się pokazują

Jurek Owsiak wbija szpilę przedstawicielom rządu! Powiedział głośno to, co myśli wielu Polaków

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jurek Owsiak | WOŚP
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy