Reklama
Reklama

Jędrzejak o zmaganiach z depresją: "Bałem się wychodzić z domu, przestałem jeść"

Bartek Jędrzejak (44 l.) to nagrodzony Telekamerą prezenter pogody stacji TVN. Okazuje się, że zawsze przygotowany i uśmiechnięty dziennikarz cały czas tłumił w sobie mroczny problem. Wreszcie odważył się publicznie opowiedzieć o swojej chorobie.

Bartek Jędrzejak od 2006 roku pracuje dla stacji TVN. Zaczynał jako prezenter pogody w TVN Meteo, a później zaczął pojawiać się w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN"

Nie tylko opowiadał widzom o pogodzie, ale również odwiedzał interesujące miejsca i przeprowadzał wywiady z gośćmi. Za swoją pracę w 2021 roku odebrał Telekamerę.

Bartek prowadził też szóstą edycję programu "Big Brother" i wydał już pięć książek: poradnik "Męska sprawa" oraz czteroczęściową serię "Pogoda dla Puchaczy". Okazuje się, że pod maską zawsze uśmiechniętego mężczyzny skrywał trudny problem.

Reklama

Bartek Jędrzejak o zmaganiach z depresją

Prezenter pogody nareszcie odważył się opowiedzieć o swojej chorobie na głos, chociaż do tej pory raczej trzymał szczegóły życia prywatnego w tajemnicy. W ostatnim wywiadzie dla magazynu "Viva!" szczerze wytłumaczył, co się z nim działo. 

Wszystko zaczęło się jeszcze wtedy, gdy dostał posadę w "Big Brotherze", a jego związek rozpadł się na kawałki. Kumulacja emocji okazała się nie do zniesienia.

Bartek był w tak poważnym stanie, że nawet nie zamykał się w mieszkaniu, aby można go było uratować. Zaczynał dzień od wymiotów, a kiedy wchodził do sklepu, robiło mu się niedobrze.

Na szczęście w walce z depresją wsparła go mama, która jest psychologiem klinicznym. Kobieta postanowiła skierować go pod skrzydła specjalistów. Leczenie trwało rok.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją: Gdzie szukać pomocy?

23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Bartek Jędrzejak został ambasadorem 14. edycji kampanii "Nie oceniam. Akceptuję" organizowanej przez fundację "Twarze depresji", która prowadzi bezpłatne konsultacje psychiatryczno-psychologiczne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców, a także dorosłych.

Gwiazdy, które publicznie przyznały się do depresji to między innymi Marcin Bosak, Mika Urbaniak czy Cezary Pazura.

Pamiętaj, że w trudnej sytuacji nigdy nie jesteś sam. TU znajdziesz listę telefonów, pod które możesz zadzwonić i poprosić o profesjonalną pomoc psychologa czy psychoterapeuty.

Zobacz też:

Oliwia Bieniuk ma adoratora. Pokazała, jaką zrobił jej niespodziankę

Elton John był o krok od tragedii. Pilot nie mógł podejść do lądowania!

Rząd znosi większość obostrzeń. Zostają maseczki

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bartek Jędrzejak
Reklama
Reklama
Reklama