Reklama
Reklama

Jason David Frank nie żyje. Odszedł w wieku 49 lat, a kiedyś kochały się w nim wszystkie dziewczyny

Jason David Frank zmarł w wieku 49 lat. Amerykański aktor popularność zdobył dzięki udziałowi w serii "Power Rangers". O jego śmierci poinformowała menadżerka Justine Hunt.

Jason David Frank zmarł w niedzielę 20 listopada. Świat o jego śmierci poinformowała jego menadżerka Justine Hunt. Kobieta wyjawiła, że aktor zostawił żonę oraz czwórkę dzieci. Hunt nie podała jednak przyczyny śmierci. W oficjalnej informacji podkreśliła, że Frank zmarł w Teksasie.

Jason David Frank nie żyje

Jason David Frank międzynarodową popularność zdobył dzięki występowi w serialu "Power Rangers". Aktor wcielał się w postać Tommy'ego Oliviera, który był Zielonym Wojownikiem. Frank wystąpił również w takich filmach jak "The One Warrior" czy "Tajemnice Las Vegas". Już jako mały chłopiec trenował sztuki walki, między innymi było to taekwondo, karate, judo, boks tajski. Gwiazdor stoczył kilka walk zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych na galach MMA.

Reklama

W oświadczeniu, które pojawiło się w sieci, Justine Hunt poprosiła o uszanowanie prywatności zmarłego aktora. Dodała również, że gwiazdor bardzo kochał rodzinę i przyjaciół, a każdy, kto go znał, jest pogrążony w głębokim smutku.

"Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i przyjaciół w tym okropnym czasie, kiedy próbujemy pogodzić się z utratą tak wspaniałego człowieka. Bardzo kochał swoją rodzinę, przyjaciół i fanów. Naprawdę będzie nam go brakowało" - napisała w swoim oświadczeniu Hunt.

Jason David Frank - kariera

Jason David Frank urodził się 4 września 1973 roku w Covina. Początkowo był przesłuchiwany do roli Jasona Lee Scotta, Czerwonego Rangera, ale ostatecznie tę rolę otrzymał Austin St. John. W 1993 roku ponownie był przesłuchiwany i został obsadzony w roli Tommy’ego Olivera, Zielonego Wojownika, a później Białego Wojownika w serialu "Mighty Morphin Power Rangers". Następnie grał postać Czerwonego Wojownika w seriach "Power Rangers Zeo" i "Power Rangers Turbo" oraz Czarnego Wojownika w serii "Power Rangers Dino Grzmo".

W 1994 roku dołączył do galerii sław amerykańskiej federacji karate kung-fu. W 2000 roku odebrał nagrodę "Program Direct Award", a dwa lata później zdobył nagrodę "Centurion Club Award". 28 czerwca 2003 roku otrzymał tytuł Mistrza roku w karate amerykańskim, a 28 czerwca 2003 roku wprowadzono go do galerii sław World Karate Union Hall of Fame. Został uhonorowany nagrodą Arnold Schwarzenegger Classics Master Appreciation Award.

Zobacz też:

Katarzyna Cichopek nieśmiało chwali się pierścionkiem zaręczynowym od Macieja Kurzajewskiego. Ślub tuż tuż?

Odeszła zbyt młodo. Hollywood żegna zmarłą w wieku 47 lat Nicki Aycox

Monika Richardson zaskoczyła wszystkich. Nadal jest mężatką!

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy