Reklama
Reklama

Jarosław Jakimowicz nie ma dyplomu aktora ani dziennikarza. Jakie jest jego wykształcenie?

Jarosław Jakimowicz bez wątpienia należy do najbardziej znanych prezenterów związanych z Telewizją Polską. Były aktor nieraz już szokował opinię publiczną swoimi kontrowersyjnymi komentarzami, które były krytykowane nawet przez jego kolegów i koleżanki ze stacji. Jak się okazuje, mimo wieloletniej pracy w roli dziennikarza, 53-latek nie wykonuje jednak wyuczonego zawodu. Jakie jest zatem jego wykształcenie?

Jarosław Jakimowicz słynie z wulgarnych i obraźliwych wypowiedzi

Jarosław Jakimowicz znany jest głównie z obraźliwych, ksenofobicznych i często wulgarnych wypowiedzi. Gwiazdor "Młodych Wilków" nie gryzie się w język zarówno wtedy, gdy występuje w telewizji, jak i wtedy, gdy siada za klawiaturą i publikuje posty w internecie.

Niedawno były aktor "zasłynął" tym, że w obraźliwy sposób zaczepił Pawła Deląga, groził mu wyjawieniem listy jego rzekomych kochanków i nazwał artystę "Pedolongiem". Zasugerował też, że ten ukrywa swój homoseksualizm. Kiedy w obronie kolegi po fachu stanął Maciej Dowbor, Jakimowicz w ramach odwetu zaatakował także i jego.

Reklama

"Póki co będę dyskretnym, ale może wytłumaczysz, jaki to problem rodzinny macie, z którym odwiedzaliście specjalistów lekarzy w ciągu ostatnich kilku lat? Tak, tak dokładnie o tym myślę (...) Poczekam na twoją reakcję ołówku i będziesz zszokowany, skąd ja to mogę widzieć. Hamuj ołówek, radzę ci hamuj" - pisał "młody wilk" na Instagramie.

Za obrażanie dziennikarzy stacji TVN Jakimowicz został już kiedyś ukarany przez Komisję Etyki TVP, w dodatku na celownik wziął go także Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja zajmująca się monitorowaniem hejtu zajęła się sprawą homofobicznych wypowiedzi prezentera na poważnie i skierowała sprawę do sądu.

Jakie wykształcenie ma Jarosław Jakimowicz?

Jarosław Jakimowicz swoją karierę w show-biznesie zaczynał od aktorstwa. Choć jego największym artystycznym osiągnięciem pozostaje udział w "Młodych Wilkach" i filmie ""Job, czyli ostatnia szara komórka", 53-latek grywał też epizodyczne role w kilku polskich serialach. Widzowie mieli okazję zobaczyć go między innymi w "Klanie", "Złotopolskich" oraz "Na dobre i na złe".

Jak się okazuje, Jakimowicz nie ma jednak żadnego formalnego przygotowania do pracy aktora. Podobnie jak Kasia Cichopek czy Rafał Mroczek, dziennikarz TVP nie ma dyplomu szkoły filmowej. A zatem jakim wykształceniem może pochwalić się kontrowersyjny prezenter?

Jak informuje "Super Express", 53-latek ukończył przed laty technikum mechaniczne i kurs dekoratora wnętrz. Przez jakiś czas uczył się także w Psychotronicznym Studium Fizykoterapii, Doradztwa i Ekologii, jednak nie udało mu się zdobyć żadnego tytułu naukowego, bowiem przerwał studia.

Wygląda więc na to, że Jarosław Jakimowicz ma ukończoną jedynie szkołę średnią. To nie przeszkodziło mu jednak w zrobieniu kariery. Dziś jest "dziennikarzem" publicznej stacji informacyjnej TVP Info, w której współprowadzi społeczno-polityczny format  "W kontrze". Bardzo często pojawia się także w publicystycznym programie zatytułowanym "Jedziemy", który prowadzi Michał Rachoń.

Zobacz też:

Jarosław Jakimowicz wystąpił w obronie Katarzyny Skrzyneckiej. Poszło o zwolnienie z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Jarosław Jakimowicz obraził Tytusa Skibę. Syna lidera Big Cyc nazwał gnojem

Jarosław Jakimowicz i Patryk Kalski: znajomość. Latami toczyli zażarte spory o wszystko 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Jakimowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy