Reklama
Reklama

Ile emerytury dostanie Jacek Kurski? Kwota robi wrażenie!

Jacek Kurski, dawny prezes TVP, nie musi martwić się o przyszłość. Dzięki nowej pracy w największej instytucji finansowej na świecie pieniądze będą płynąć do niego strumieniami. I to dosłownie! Ile Jacek Kurski będzie zarabiał na nowym stanowisku?

Ile Jacek Kurski zarobi w nowej pracy? Pieniądze będą płynąć strumieniami!

Jacek Kurski do 5 września 2022 roku był prezesem TVP. Zaprowadził w niej swoje porządki, między innymi przywrócił do łask disco polo ku uciesze elektoratu. Po ukończeniu panowania w telewizji, przed Jackiem Kurskim pojawiła się nowa, ekscytująca i doskonale płatna praca. W grę wchodzą pięciocyfrowe kwoty!

Bajońskie wypłaty Jacka Kurskiego w nowej pracy. Nie musi się przejmować inflacją

Jacek Kurski ma nową pracę po opuszczeniu TVP. I to nie byle jaką! Co ciekawe, nie jest ona związana z polityką (a przynajmniej tak może się wydawać na pierwszy rzut oka). Na Twitterze Jacek Kurski potwierdził, że od grudnia pełni funkcję Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie.

Reklama

Jak podaje "Super Express" nowe stanowisko Jacka Kurskiego pozwoli mu przytulić ponad milion złotych rocznie! Miesięczna pensja Kurskiego wyceniana jest na 260-270 tysięcy dolarów! W przeliczeniu na obecne kursy dolara, milion złotych rocznie i tak jest lepszym wynikiem niż podczas 5 lat panowania w TVP.

Przypomnijmy, że Jacek Kurski przez prezesowania TVP zdążył zarobić 2,7 miliona złotych (według wyliczeń Adama Szłapki). Teraz taki wynik uzyska w 2-3 lata.

Ile emerytury dostanie Jacek Kurski? Szokująco wysokie benefity

To jednak nie wszystko! Oprócz wysokich miesięcznych zarobków, na byłego prezesa TVP czekają też benefity emerytalne. Wyceniano je w tym roku na 42 578 dolarów rocznie, czyli około 190 tys. zł. Miesięcznie jest to blisko 16 tys. zł miesięcznie.

Do tego trzeba doliczyć emeryturę z Telewizji Polskiej, która może przekroczyć 20 tys. złotych miesięcznie. Wszystko przez zarobki, które sięgały rocznie nawet 800 tys. złotych. 

Podsumowując, Jacek Kurski może mieć nawet 35-36 tys. złotych emerytury na miesiąc.

A ile wynosi wasza emerytura?

Zobacz też:

Joanna Kurska wezwana PILNIE na dywanik do prezesa TVP! Na Woronicza huczy od plotek!

Tak wygląda bezrobocie Kurskiego. Żona nawet tego nie kryje

Jacek Kurski nie tęskni za byłymi pracownikami. Nowi pchają się do TVP

Jacek Kurski nie skrytykował Jakimowicza, ale wyrzucił Barbarę Kurdej-Szatan. Stosuje podwójne standard

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | Joanna Kurska | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy