Reklama
Reklama

Iga Świątek i Agnieszka Radwańska. Dwie rakiety spotkają się 23 lipca w Krakowie

Iga Świątek (21 l.) i Agnieszka Radwańska (33 l.) to dwa najgorętsze nazwiska w świecie tenisa, które można spotkać teraz na Wimbledonie 2022. Obie też angażują się w charytatywne działania, zwłaszcza dotyczące wojny w Ukrainie. Niedawna informacja o wspólnym meczu dwóch najlepszych polskich "rakiet" zelektryzowała media. Teraz poznaliśmy szczegóły imprezy charytatywnej!

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

Iga Świątek została "pierwszą rakietą" w historii polskiego tenisa w rankingu WTA. Z kolei "Isia", czyli Agnieszka Radwańska już dawno przeszła na sportową "emeryturę". Dlatego migiem obiegła media wiadomość, że obie najlepsze tenisistki rozegrają wspólny mecz w Krakowie. 

Oglądaj Wimbledon 2022 z Agnieszką Radwańską i Igą Świątek na Polsat Box Go

Iga Świątek i Agnieszka Radwańska: Wimbledon 2022

Obie najlepsze tenisistki mają okazję pokazać się na Wimbledonie 2022. Iga Świątek przeszła do drugiego etapu turnieju po wygranej z Chorwatką, Janą Fett (6:0, 6:3).

Reklama

Agnieszka Radwańska z kolei powraca na Wimbledon 2022 po ponad 10-letniej przerwie. Polska tenisistka zagra w deblu z Serbką, Jeleną Jankovic w grupie B. Mecze zaplanowane są na drugi tydzień Wimbledonu.

Z pewnością to będzie największa liczba Polek na Wimbledonie w historii. Do drugiej rundy przeszła też Maja Chwalińska Katarzyna Kawa.

Iga Świątek i Agnieszka Radwańska: razem na korcie dla Ukrainy

Iga Świątek rozkochała w sobie graczy i miłośników tenisa swoimi wygrywanymi 36. meczami z rzędu. Z kolei Agnieszka Radwańska przez 12 lat dostarczała emocji na kortach na całym świecie. Informacja o tym, że obie najlepsze polskie "rakiety" zagrają na wspólnym korcie, zelektryzowały media. Polskie tenisistki spotkają się w szczytnym celu.

Obie zdolne tenisistki miały podobną ścieżkę kariery. Dzięki swojemu wysiłkowi i ambicjom osiągnęły szczyty, o których wielu sportowców może tylko pomarzyć. Oczywiście ich drogi do sukcesu byłyby o wiele dłuższe, gdyby nie pomoc finansowa. Agnieszka Radwańska została objęta programem finansowym od Ryszarda Krauze, a Idze Świątek na początku pomogła grupa Warsaw Sports Group.

Mimo wielu wygranych, tenisistka z Raszyna ma wiele szacunku wobec starszej koleżanki. Po wygranej we French Open w 2021 roku powiedziała tak o Agnieszce Radwańskiej:

Iga Świątek i Agnieszka Radwańska: charytatywny mecz w Krakowie

Iga Świątek i Agnieszka Radwańska zagrają w meczu charytatywnym dla Ukrainy. 23 lipca w Krakowie na Tauron Arenie ma się odbyć turniej pokazowy, a wszystkie pieniądze zebrane podczas trwania wydarzenia zostaną przekazane na pomoc Ukraińcom.

Z kolei Agnieszka Radwańska niedawno spełniła największe marzenie 98-letniego ukraińskiego tenisisty, Leonida Stanisławskiego, który przez wojnę uciekł do Polski. W Lublinie rozegrali mecz, po którym Radwańska wręczyła rakietę i zrobiła pamiątkowe zdjęcia.

Co więcej, podczas meczu sędziować będzie ukraińska tenisistka, Eina Switolina, która była mianowana jako "trzecia rakieta świata. Pomysłodawcą wydarzenia jest fundacja United 24, której ambasadorką jest między innymi Switolina.

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

Zobacz też:

Mama Igi Świątek chłodno opowiada o relacjach z córką: "Kontakt jest mocno ograniczony"

Majka Jeżowska nie żałuje, że opuściła syna: "Zafundowałam mu rollercoaster"

Michał Szpak zrobił coming out? "Niech żyje Queerarchia!"

Kourtney Kardashian pokazała się bez makijażu. Wygląda inaczej niż na Instagramie?

Zełenski komentuje spotkanie z przywódcami. "Usłyszałem fundamentalną rzecz"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Agnieszka Radwańska | Wimbledon 2022
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy