Reklama
Reklama

Michał Szpak zrobił coming out? "Niech żyje Queerarchia!"

Michał Szpak wzbudza kontrowersje nie tylko pod względem swojego niezwykłego talentu wokalnego. Przede wszystkim irytuje osoby o konserwatywnych poglądach przez swój brak określenia orientacji seksualnej. Szpak bawi się płcią - nosi długie włosy, maluje paznokcie i robi sobie makijaż. Tym razem jego zdjęcia zadziwiają, a manifest na temat "Queerarchii" daje sporo do myślenia.

Michał Szpak jest jedną z najbarwniejszych i pozytywnych osób w show-biznesie. Artysta oprócz doskonałego wokalu bawi się sztuką, makijażem i stylizacjami, co doprowadza do szaleństwa konserwatywne społeczeństwo. Tym razem na Instagramie Michał Szpak szokuje zdjęciami i swoim manifestem!

Michał Szpak zrobił coming out?

O tym, że Michał Szpak wspiera środowiska LGBT pisaliśmy całkiem niedawno. Odkąd tylko wokalista pojawił się szerszemu gronu odbiorców, wszyscy są ciekawi jego orientacji seksualnej.

Reklama

A on, jako artysta bawi się formą i raz jest bardziej męski, a raz damski. Na jednym z występów zaprezentował swoje bezpłciowe alter ego - Jowiszję.

Tymczasem na Instagramie, Michał Szpak dodał Instastory z manifestem dotyczącym osób Queer. Takie osoby w latach 90. określano jako "dziwne" lub "osobliwe", co wiązało się z ich marginalizowaniem. Dopiero później "queer" zostało wchłonięte do opisywania osób LGBTQ+, a także badań kulturowych.

Czyżby wypowiadając się w tej sprawie, można uznać Michała Szpaka za osobę Queer?

Michał Szpak: "niech żyje Queerarchia!"

W dalszej części manifestu, Michał Szpak tłumaczy, czym jest tak naprawdę Queerarchia, o której mówi.

"Queerarchia to świat, w którym jesteś tym, kim pragniesz być. Queerarchia to świat wolny od stygmatu winy i piętna wstydu. Wolny od tego, co gorsze i lepsze".

W grę zatem wchodzą osoby płci żeńskiej, męskiej oraz nie określające swojej tożsamości płciowej.

"Świat, w którym możesz być tak męska, tak kobiecy, tak niebinarne, jak tylko jesteś w stanie to sobie wyobrazić (...). Świat, w którym każde istnienie zostanie nie tylko uznane, ale otoczone troską i czułością".

Michał Szpak zawsze wyrażał się ciepłymi słowami na temat osób LGBTQ+. Wygląda na to, że z okazji nadchodzących Marszów Równości, jego manifest będzie często cytowany.

"I jeśli kiedykolwiek queerowa istoto poczuje się sama. To pamiętaj: nigdy nie byłaś, nie jesteś i nie będziesz sama. Bo Queerarchia jest w Tobie! (...) Bądź sobą. Dla siebie. I reszty świata. Bądź z nami, queerami. Niech żyje Queerarchia!"

Naszym zdaniem, jest to sposób na promocję piosenki i wydarzenia, które niedługo będzie miało miejsce w klubie "Niebo" 18 czerwca.

Zobacz też: 

Pies Muńka nosi różaniec: "Nora jest bardzo religijna". Profanacja, czy normalność?

O Bachledzie i Farrellu znów głośno. Takiego scenariusza nikt nie wziął pod uwagę

Britney Spears tuż po ślubie kupiła rozległą rezydencję w Kalifornii

POMAGAMY UKRAINIE

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Michał Szpak
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy