Reklama
Reklama

Iga Świątek chwali się siostrą. Agata też gra w tenisa! Jak wygląda?

Tenisowymi sukcesami Igi Świątek żyje niemal cała Polska. Młoda sportsmenka świetnie daje sobie radę na turnieju i sprawia wrażenie skupionej, jak nigdy wcześniej. Osoby zainteresowane sportem dobrze wiedzą, że duży udział w sukcesach Igi miał jej ojciec Tomasz. Wielu może natomiast zaskoczyć fakt, że tak naprawdę miłością do tenisa ziemnego zaraziła Igę...starsza siostra! Kim jest Agata Świątek?

Iga Świątek chwali się siostrą. Agata też gra w tenisa! Jak wygląda?

Iga Świątek, choć w meczu Australian Open przegrała z Amerykanką Danielle Collins, jej czwartkowy występ na korcie nadal można oceniać jako udany. Sportsmenka awansowała do najlepszej czwórki turnieju, co jest zdecydowanym sukcesem Polki.

Choć tenisistka trenuje na korcie od kiedy skończyła 4 lata, mało kto wie, że to to jej starsza siostra zaczepiła w niej miłość do tenisa. W dzieciństwie obie dziewczyny były namawiane przez ojca do uprawiania sportu wyczynowego. 

Reklama

Tomasz Świątek sam był wioślarzem, który zaliczył nawet udział w olimpiadzie w Seulu w 1988 roku, dlatego doskonale wiedział, z czym wiąże się poświęcenie życia dla ukochanej dyscypliny. To w starszej córce Tomek pokładał tenisowe nadzieje, jednak Agata musiała zrezygnować z marzeń o korcie z powodu kontuzji.

Agata - kim jest siostra Igi Świątek

Agata Świątek jest najwierniejszą fanką swojej utalentowanej siostry Igi. Polka jest uznawana za jedną z najlepszych tenisistek świata. Mimo ogromnych sukcesów 21-latka nie zapomniała, kto inspirował ją do codziennych ćwiczeń na korcie.

Agata ma dziś 24 lata i jest studentką wydziału stomatologiczno-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Choć zawodowo nie po drodze jej ze sportem, kibicuje Idze i gdy tylko może, dzieli się na Instagramie sukcesami siostry. Na jej profilu widać wiele pamiątkowych fotografii ze wspólnych podróży oraz treningów Igi.

Też widzicie to uderzające podobieństwo sióstr Świątek?

Zobacz też:

Koronawirus w Polsce dzisiaj. Ile nowych przypadków? Dane Ministerstwa Zdrowia z 27 stycznia

Chaos w aptekach. Telefony się urywają, testy nie dojechały

Nerwowo na "Farmie"! Wybuchła awantura o włosy Izy! pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Agata Świątek
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy