Reklama
Reklama

Ida Nowakowska pakuje walizki. Już nie wiąże kariery z Polską?

Ida Nowakowska (33 l.) 5 lat temu podjęła decyzję o powrocie do Polski. Ze swoimi konserwatywnymi poglądami doskonale odnalazła się w TVP, jednak kilka tygodni temu okazało się, że nie ma już dla niej miejsca w telewizji publicznej. Z czasem wyrzucona z pracy prezenterka zaczęła podejrzewać, że w Polsce może mieć trudności z rozwinięciem skrzydeł pod względem zawodowym.

Początki medialnej kariery Idy Nowakowskiej sięgają pierwszej edycji programu „You Can Dance - Po prostu tańcz”.  

Potem wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęła studia na Wydziale Teatru, Filmu i Telewizji Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles i z sukcesem próbowała swoich sił w amerykańskiej telewizji

Ida Nowakowska: TVP przyjęła ją z otwartymi ramionami

W 2019 roku dołączyła do jury światowego talent show „The World”s Best” u boku Drew Barrymore, RuPaula i Faith Hill. Wtedy upomniał się o nią polski show biznes. 

Reklama

Ida wróciła do ojczyzny, zachęcona ofertą złożoną jej przez producentów programu „Dance Dance, Dance”. Zdaniem TVP tak świetnie poradziła sobie jako jurorka, że pojawiła się pokusa zatrzymania jej w stacji na dłużej. 

Ostatecznie Nowakowska dołączyła do ekipy „Pytania na śniadanie”. Ze swoim światopoglądem świetnie pasowała do misji ówczesnej telewizji. 

Ida Nowakowska: w życiu prywatnym też się ułożyło

W międzyczasie Nowakowska poślubiła swoją studencką miłość, Jacka Herndona i zaczęła snuć marzenia o dzieciach. 

Jak wyznała wtedy w rozmowie z tygodnikiem „Na żywo”, troje uważa za absolutne minimum. Na razie udało się zrealizować jedną trzecią planu. Nowakowska przyznała w rozmowie z Pomponikiem, że póki nie poznała mamy czworga dzieci, nie zdawała sobie sprawy, jakim wyzwaniem jest duża rodzina:

"Teraz naprawdę rozumiem, ile to jest pracy (...). Dla mnie to jest niewyobrażalne w tym momencie, bo ja mam jednego synka, ale jest to wymagające. Tu potrzeba dużo cierpliwości".

Ida Nowakowska szuka propozycji za granicą

Kiedy w grudniu ubiegłego roku kontrolę nad mediami publicznymi przejęła nowa ekipa, z „Pytaniem na śniadanie” musieli rozstać się wszyscy dotychczasowi prowadzący. Nowakowska najwyraźniej nabrała wtedy podejrzeń,  że polski show biznes już nie ma jej wiele do zaoferowania. 

W tej sytuacji zaczęła rozglądać się za zagranicznymi projektami. W rozmowie z Plejadą podczas gali finałowej II edycji konkursu Mrs. Poland International wyznała, że czas pakować walizki:

 „Szczerze mówiąc, ja jestem zawsze w rozjazdach. Tyle ile mogłam, to tak naprawdę byłam. To prawda, że moje życie się teraz tak podzieliło bardziej na Amerykę. Dużo czasu teraz będę spędzać w Los Angeles, w Waszyngtonie, również i w Paryżu, bo tam właśnie mam projekty, więc będę je realizować”. 

Na razie jednak za swoją bazę wypadową wciąż uważa Warszawę, miasto, w którym się urodziła i gdzie, póki co, wychowuje jedynego synka. Przy okazji obiecała także, że decyzje dotyczące swojej kariery będzie konsultowała z fanami, którzy okazali jej wiele wsparcia i troski po zwolnieniu z TVP:

„Projekty są bardzo ciekawe, niesamowite i są spełnieniem moich marzeń. Na pewno będę się dzielić tym z moimi fanami, z moją całą grupą, która mnie obserwuje i wspiera, wiem, że oni trzymają kciuki”. 

Zobacz też:

Wieści z domu Idy Nowakowskiej nadeszły znienacka. Decyzja męża wydaje się przesądzona

Ida Nowakowska krytykuje TVP. Wygarnęła przeszłość nowej szefowej "Pytania na śniadanie"

Ida Nowakowska obchodzi 33. urodziny. Jak rozwijała się jej kariera?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy