Reklama
Reklama

Ida Nowakowska: Jej tata to znany pisarz, Marek Nowakowski!

Część widzów pamięta jej występy w pierwszej edycji programu "You Can Dance". Zajęła wtedy 9. miejsce, co zmotywowało ją do ciężkiej pracy. Nie każdy jednak wie, że Ida Nowakowska (25 l.) jest córką znanego polskiego pisarza, Marka Nowakowskiego (†79 l.).

Na swojej stronie internetowej Ida wymienia tatę jako jedną z najważniejszych osób w jej życiu. Mężczyzna zmarł dwa lata temu, ale wciąż jest dla niej wzorem. Pytana o ojca, kwituje krótko: "Uważam, że jeszcze nie jestem na tym poziomie intelektualnym, by się tym chwalić". I dodaje: "Mój tata był najmądrzejszym człowiekiem, jakiego w życiu poznałam".

Na pogrzebie Marka Nowakowskiego odczytała fragment jego ostatniej książki "Dziennik podróży w przeszłość", w którym pisarz wraca do młodości, gdy dopiero marzył o zostaniu pisarzem.

Jurorce brakowało taty, gdy rok temu wychodziła za mąż za Jacka Herndona. Ślub odbył się w polskiej parafii w Los Angeles. "Pochodzę z katolickiej rodziny i bardzo mi na tym zależało" - mówi tancerka. Chociaż ona i jej mąż ułożyli sobie życie w Stanach, Jack oświadczył się ukochanej w Warszawie.

Reklama

Żyje w Los Angeles, kocha Warszawę

Warszawa to dla niej miejsce wyjątkowe, zwłaszcza, że to miasto było "bohaterem" książek jej taty. Ida wyraża uczucia przez taniec, a nie słowa, ale tata na pewno był dumny z jej osiągnięć. Występowała w "Metrze" w Teatrze Buffo, grała w Romie, skończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Warszawie i zdobyła nagrodę Złotej Pointy dla najlepszej absolwentki. Dostała też stypendia w prestiżowych szkołach tańca - Professional Performing Arts School i Steps on Broadway. Na studiach pracowała z takimi gwiazdami, jak Bruno Mars i Cee Lo Green.

Gdy producenci programu "You Can Dance" zaproponowali jej udział w show, miała mieszane uczucia. Między innymi dlatego, że na co dzień mieszka i pracuje na zachodnim wybrzeżu Stanów - prowadzi tam szkołę tańca. "Był taki moment: 'Jejku, co ja zrobię? Wszystko zostawiam, na jak długo muszę wyjechać'. Ale nie myślałam ani przez chwilę, że nie chciałabym tego robić" - mówi z przekonaniem tancerka.

***

Zobacz więcej materiałów z życia celebrytów

(Polsat)

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Ida Nowakowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy