Przejdź na stronę główną Interia.pl
Przejdź na stronę główną Interia.pl

Hanna Lis nie powiedziała mężowi, że ma proces? Zaskakujące doniesienia tabloidu

​Czyżby Hanna Lis (47 l.) nie powiedziała mężowi, że ma wytoczony proces przez Krystynę Pawłowicz (65 l.)? Jak utrzymuje jeden z tabloidów, to ona odebrała wezwanie na rozprawę. Z kolei Tomasz Lis (51 l.) uważa, że o żadnym postępowaniu sądowym wobec siebie nie wiedział.

"Super Express" pisze o kulisach batalii sądowej między Krystyną Pawłowicz a Tomaszem Lisem. Przypomnijmy, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości pozwała naczelnego "Newsweeka" za artykuł "Bulterierka prezesa", który ukazał się w tygodniku.

Reklama

"Jest psem gończym Kaczyńskiego. On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie. Potem prezes mówi ‘siad’, ‘do budy’. A ona kładzie po sobie uszy i wykonuje polecenia" - pisano o Pawłowicz.

Sąd przychylił się do racji posłanki i wydał zaoczny wyrok. W postępowaniu nie uczestniczył pozwany. Zasądzono od Lisa 40 tys. zł zadośćuczynienia i publikację przeprosin, o czym napisała sama zainteresowana. 

Media donosiły, że komornik zajął konta bankowe Lisa. Eksmąż Kingi Rusin utrzymuje, że nie miał pojęcia o toczącym się postępowaniu i będzie się odwoływał. 

Jednak z dokumentów, do których dotarł "Super Express" wynika, że wezwanie na rozprawę zostało dostarczone. W maju odebrać je miała jego żona.

"Zawiadomienia były wysłane pod dwa adresy. Na ul. Domaniewską w Warszawie, gdzie jest siedziba tygodnika ‘Newsweek’, a także do podwarszawskiego Konstancina, gdzie znajduje się rodzinna posiadłość Tomasza i Hanny Lisów. W aktach sprawy widnieje potwierdzenie, że 11 maja o godzinie 14.19 wezwanie na rozprawę odebrała żona dziennikarza Hanna Lis" - czytamy w tabloidzie.

Sprawę skomentowała również Agnieszka Odachowska, rzecznik wydawcy gazety, w której pracuje Lis. Stwierdziła, że "przesyłka nie została poprawnie dostarczona". Oświadczyła również, że naczelny "Newsweeka" złoży sprzeciw wobec wyroku i zawnioskuje o przywrócenie terminu rozprawy.

Dowiedz się więcej na temat: Lis Tomasz | Krystyna Pawłowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje