Reklama
Reklama

Gwiazdor TVP rusza do kontrataku po wybuchu ogólnopolskiego skandalu. Pozwana została nawet Pajączkowska

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy "Wiadomości" TVP rusza z kontratakiem po wybuchu medialnej afery. Michał Adamczyk zarzuca Onetowi rozpowszechnianie kłamstw na jego temat, więc w odpowiedzi zapowiada walkę w sądzie i to na kilku różnych frontach. Na jego gniew naraziła się nawet pracująca ostatnio w TVP Info, Karolina Pajączkowska.

Michał Adamczyk po wybuchu afery udał się na urlop. Teraz wraca

Choć od ujawnienia sprawy minął już ponad tydzień, wciąż nie milkną echa głośnej dyskusja na temat przeszłości jednego z prominentnych dziennikarzy TVP. Szefujący Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk miał pod koniec poprzedniego wieku dopuścić się haniebnych czynów wobec swojej ówczesnej kochanki, za co później usłyszał prokuratorskie zarzuty. Choć sprawa trafiła na wokandę, a sąd uznał winę reportera, do skazania nie doszło. Zamiast tego podjęto decyzję o jej warunkowym umorzeniu.

Reklama

Okoliczności zdarzenia i jego prawne konsekwencje dla Adamczyka do dzisiaj budzą dyskusję wśród prawników i ekspertów, którzy spierają się choćby co do tego, czy dziennikarza można uznać za "niewinnego". On sam jak najbardziej tak uważa, co więcej od samego początku zaprzecza prawdziwości historii przedstawionej na łamach Onetu. Wydaje się zresztą, że TVP stanęło murem za swoim pracownikiem. Od czasu wybuchu afery Michał Adamczyk nie pojawia się co prawda na wizji, ale prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkiewicz miał na spotkaniu z zespołem wyznać, że "prywatne sprawy pracowników TVP, to wyłącznie ich sprawa".

Poinformowała o tym Karolina Pajączkowska. Dziennikarka pracująca ostatnio w TVP Info oskarża Adamczyka o nadużycia wobec jej osoby. Konkretów nie znamy, ale ostatnie działania Adamczyka sugerują, że z takim opisem rzeczywistości również się nie zgadza. Skąd o tym wiemy? To proste - Pajączkowska jest jedną z osób, które właśnie zostały przez niego pozwane.

Gwiazdor TVP idzie na konfrontację. Pozwy są już w sądzie

Jak poinformował portal wPolityce.pl, w miniony piątek reprezentująca Michała Adamczyka kancelaria prawna złożyła szereg pism procesowych. Dziennikarz skierował prywatny akt oskarżenia przeciw Mateuszowi Baczyńskiemu z Onetu, a także pozwał o ochronę dóbr osobowych wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska i samą Karolinę Pajączkowską. Dziennikarze prawicowego serwisu dotarli do złożonych w sądzie pism.

"Działając w imieniu Michała Adamczyka oświadczam, że w sądzie zostały złożone łącznie 3 pisma wszczynające postępowania przeciw portalowi Onet, autorowi artykułu w Onecie Mateuszowi Baczyńskiemu oraz Karolinie Pajączkowskiej. Ma to związek z działaniami zarówno Onetu, jak i Karoliny Pajączkowskiej, które pomawiają i naruszają dobra osobiste Michała Adamczyka" - czytamy w oświadczeniu prawnika reprezentującego interesy szefa TAI.

W prywatnym akcie oskarżenia możemy wprost przeczytać, że zdaniem adwokata jego klient został zniesławiony przez Baczyńskiego. Pomówienie miało zaś skutkować narażeniem "Michała Adamczyka na poniżenie w opinii publicznej oraz na utratę zaufania publicznego potrzebnego do zajmowania stanowiska dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz wykonywania zawodu dziennikarza". Kolejne dwa pisma nie zostały przedstawione równie szczegółowo, ale wiemy, że Adamczyk domaga się przeprosin od właściciela Onetu, a także wpłaty 50 tys. złotych na Caritas od Pajączkowskiej.

Karolina Pajączkowska też wkracza na drogę sądową. To dopiero początek afery

W swoich dotychczasowych wypowiedziach Karolina Pajączkowska sugeruje, że padła ofiarą mobbingu ze strony sprawującego władzę m.in. nad TVP Info Michała Adamczyka. Jej zdaniem cztery miesiące wcześniej ktoś miał postanowić, że zniszczy jej życie i karierę, co poważnie odbiło się na jej zdrowiu psychicznym. Musiała skorzystać nawet ze specjalistycznej opieki. Ostatecznie sprawy nie udało się rozwiązać, a prezenterka została zmuszona do odejścia z TVP, a powodem tego była "aktywność pana Michała A.".

W związku z działaniami byłego szefa Pajączkowska skierowała już sprawę do sądu. Odpowiedziała już też na otrzymany od niego pozew. W zamieszczonym na Instastories poście czytamy, że zamierza udowodnić przed sądem, że próbowaną jej zniszczyć życie i karierę: "Jestem gotowa walczyć do samego końca. Nawet jeśli ta sprawa potrwa kilka lat i trafi przed Trybunał Praw Człowieka. Udowodnię, ponad wszelką wątpliwość, że próbowano zniszczyć mi życie i moją karierę. Żaden dziennikarz nigdy nie będzie się bał ujawnienia prawdy" - napisała. Krótkie oświadczenie zamieściła także na Twitterze.

Zobacz też:

Wyrzucony z TVP Jarosław Jakimowicz grzmi po wybuchu afery z Adamczykiem. To on go zwolnił

Michał Adamczyk zarabiał wielkie sumy jako prezenter głównego wydania "Wiadomości"

Wpadka TVP z udziałem Adamczyka. Nie do wiary, co pokazali tysiącom Polaków

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Michał Adamczyk | Karolina Pajączkowska | TVP | Wiadomości TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy