Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Farsa na festiwalu w Opolu. Część debiutantów to "starzy wyjadacze"!

3 czerwca w koncercie Debiuty 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpi 11 wokalistów. O nagrodę im. Anny Jantar ubiegać się będzie m.in. chórzystka Maryli Rodowicz, która na imprezie debiutowała już w 2009 roku, oraz kilku znanych i nagradzanych artystów.

Tegoroczny festiwal w Opolu przejdzie do historii za sprawą dziwnych reguł, które wyznaczyła kierowana przez Jacka Kurskiego Telewizja Polska.

Reklama

W plebiscycie "Złote Opole", w którym wyłoniony zostanie "hit hitów" wszystkich dotychczasowych festiwali, wśród pięćdziesięciu trzech propozycji są utwory, które nie tylko hitami nigdy nie były, ale i nigdy nie zabrzmiały na scenie opolskiego amfiteatru.

Teraz kontrowersje budzi udział w konkursie Debiuty wokalistki, która na festiwalu w Opolu debiutowała już w 2009 roku.

Chodzi o Darię Zawiałow, anonsowaną jako "objawienie Europejskich Targów Muzycznych oraz laureatkę nagrody Gran Pix podczas 8. Festiwalu Młodych Talentów". Dziewczyna jest byłą chórzystką Maryli Rodowicz, półfinalistką "Mam talent" i uczestniczką programu "X Factor".

W 2009 roku wystąpiła na opolskich Debiutach (jako zwyciężczyni telewizyjnej "Szansy na sukces") z piosenką Nosowskiej "Era retuszera". W tym roku kolejny raz stanie w szranki rywalizacji jako... debiutantka z artystami, którzy bynajmniej debiutantami nie są, m.in. popularnym i nagrodzonym ostatnio Fryderykiem Kortezem, Antkiem Smykiewiczem, Michałem "Loczkiem" Sobierajskim czy Leskim.

Zawiałow, biorąc kolejny raz udział w Debiutach, odebrała tym samym szansę faktycznemu debiutantowi na zaprezentowanie się szerszej publiczności.

Co ciekawe, w gronie tym chciał znaleźć się także Mateusz Krautwurst, który w konkursie Debiuty wystąpił w 2008 roku. W tym roku prawdopodobnie uznano, że jest jeszcze zbyt mało rozpoznawalny.

***

Zobacz więcej materiałów z życia celebrytów:

Dowiedz się więcej na temat: Festiwal w Opolu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje