Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Ewa Błaszczyk szczęśliwa! Będzie nowy "Budzik" dla dorosłych

Ewa Błaszczyk nie posiada się ze szczęścia! Latami o to walczyła. Po wielu próbach i staraniach osiągnęła to, o czym od dawna marzyła - zainicjowała budowę nowego "Budzika" dla dorosłych. Placówka powstaje w Warszawie i skupi się na pomocy osobom, które zapadły w śpiączkę. Aktorka na ten projekt dostała wsparcie od samorządu i ministerstwa.

2000 rok już zawsze dla Ewy Błaszczyk będzie wiązał się z dramatycznymi wspomnieniami. To wtedy, na początku lutego, zmarł jej mąż, Jacek Janczarski. Niedługo później wydarzyła się kolejna tragedia. 

Córka aktorki, Ola, zachłysnęła się tabletką, co doprowadziło do obrzęku mózgu. Obrażenia były tak poważne, że dziewczyna zapadła w śpiączkę. 

Od 21 lat Ewa Błaszczyk walczy, by wybudzić córkę ze śpiączki. Zainicjowała nawet założenie dziecięcej kliniki "Budzik", w której wybudziło się już ponad 80 osób. 

Ewa Błaszczyk rozpoczęła pracę nad nowym "Budzikiem"

A to nie wszystko! Dzięki aktorce powstał też "Budzik" dla dorosłych. Placówka znajduje się w Olsztynie i też ma na koncie sukcesy. Pod opieką tamtejszych lekarzy ze śpiączki wybudziło się do tej pory ponad 30 pacjentów.

Reklama

Ewa Błaszczyk nie poprzestaje na tym, nadal chce szerzyć dobro i pomagać potrzebującym. Walczyła, by powstał kolejny "Budzik" dla dorosłych. I wreszcie jej się udało! 

Tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie stanął budynek nowej kliniki! Placówkę buduje fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" przy wsparciu samorządu Mazowsza oraz Ministerstwa Sprawiedliwości, które przeznaczyło na ten cel 37 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości.  

Ostatnio zorganizowano uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego.

Budynek nowego "Budzika" ma trzy piętra i powierzchnię 3800 metrów. Zostanie wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Błaszczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »