Przejdź na stronę główną Interia.pl
Przejdź na stronę główną Interia.pl

Danuta Stenka: Wszystko dla dzieci

Wielu mogłoby pozazdrościć aktorce głębokiej więzi, jaka łączy ją z dwiema córkami. Teraz gwiazda postanowiła pomóc starszej, Paulinie, spełniając jedno z jej największych marzeń...

Choć w serialu "Diagnoza" wciela się w demoniczną postać Bogny Mróz, której życie uczuciowe jest dalekie od ideału, prywatnie to zupełnie inna osoba. Danuta Stenka (56 l.) od 30 lat jest szczęśliwą żoną Janusza Grzelaka, z którym udało jej się stworzyć ciepły i spokojny dom dla córek - Pauliny (24 l.) i Wiktorii (18 l.).

Reklama

Obie zgodnie twierdzą, że nie ma lepszej mamy na świecie. Aktorka po raz kolejny to udowodniła. Chociaż wie doskonale, że młodzi ludzie wchodzący w dorosłe życie powinni samodzielnie mierzyć się z rzeczywistością, chce odwdzięczyć się starszej córce za to, że kiedyś bardzo jej pomogła i wciąż oferuje mamie wielkie wsparcie w różnych trudnych momentach.

- Paulina jest psychologiem, ale nawet, gdy jeszcze była w liceum, potrafiła słuchać swojej mamy i przekonywać do tego, by dała sobie pomóc - zdradza "Na żywo" przyjaciółka rodziny. Stenka ma bowiem za sobą bardzo trudny czas, kiedy zmagała się z ciężką depresją. To właśnie Paulina była jedną z pierwszych osób, które podpowiedziały aktorce, że jest chora i powinna bez wstydu zwrócić się o pomoc do psychiatry oraz psychologa.

Dla młodej dziewczyny, patrzącej na cierpienie własnej matki, nie było to z pewnością łatwe, ale Paulina znalazła w sobie odwagę, aby zmobilizować ją do leczenia. - Niewielu z nas, w codziennym biegu, ma szansę na skupienie się tylko i wyłącznie na sobie, na swoich problemach, radościach, emocjach i odczuciach. Godzina spędzona w gabinecie to twój czas dla ciebie, dla twojego zdrowia psychicznego, komfortu, dobrostanu i szczęśliwego życia - zaznacza Paulina.

Być może dzięki sytuacji w domu starsza córka aktorki zdecydowała się zawodowo pomagać innym. Dziś, jako absolwentka psychologii, podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach. Dlatego Danuta Stenka postanowiła pomóc jej w rozwoju kariery.

To aktorka pomogła córce otworzyć gabinet psychologiczny, w którym Paulina może na własny rachunek przyjmować pacjentów. Danuta zadbała o to, by był on zlokalizowany w samym centrum Warszawy. Paulina proponuje w nim konsultacje w języku polskim i angielskim. - Pracuję z ludźmi zarówno indywidualnie, jak i prowadząc szkolenia, warsztaty oraz treningi dla grup - opowiada.

Stenka jest z niej bardzo dumna. Cieszy się, że starsza córka już podąża swoją drogą. Kibicuje jej też w życiu prywatnym, bo Paulina jest szczęśliwie zakochana i planuje ślub. - Jej chłopak Mateusz skończył prawo i też realizuje się zawodowo. Mieszkają razem. Rodziców Pauliny często odwiedzają, ale chcą żyć sami, po swojemu - mówi osoba związana z rodziną. A aktorka akceptuje wybory starszej córki, bo chce, aby była szczęśliwa.

***

Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:


Dowiedz się więcej na temat: Danuta Stenka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL