Reklama
Reklama

Córka Williama i Kate jest podobna do babci, czy księżniczka przypomina królową Elżbietę II?

Księżniczka Charlotte (7 l.), drugie dziecko następcy tronu księcia Williama i jego żony, księżnej Kate, 2 maja skończy 8 lat. Coraz bardziej widoczne jest jej podobieństwo do prababci, zmarłej we wrześniu ubiegłego roku królowej Elżbiety II.

Księżniczka Charlotte przyszła na świat 2 maja 2015 roku. Tego dnia ulice brytyjskich miast wypełniły się radosnymi tłumami ludzi, świętujących narodziny drugiego dziecka księcia Williama i księżnej Kate, na pierwszy plan wysuwała się nadzieja, że dziewczynka okaże się podobna do swojej babci

Księżniczka Charlotte: kopia księżnej Diany czy królowej Elżbiety II?

Po narodzinach księżniczki Charlotte, wielu Brytyjczyków chciało widzieć w niej inkarnację księżnej Diany, powszechnie uwielbianej „królowej ludzkich serc”, której życie brutalnie przerwał tragiczny wypadek w paryskim tunelu Alma 31 sierpnia 1997 roku. 

Reklama

Jednak z biegiem lat coraz wyraźniejsze staje się podobieństwo córki Williama i Kate do jej prababci, królowej Elżbiety II. Nie chodzi tylko o fizyczne podobieństwo, chociaż nie brakuje osób, które dostrzegają je w stopniu uderzającym, lecz o cechy charakteru

Księżniczka Charlotte coraz bardziej podobna do babci, czy do prababci

Księżniczka Charlotte jest, podobnie jak jej prababcia, rozsądna, lecz stanowcza i ma wrodzoną zdolność intuicyjnego rozumienia zasad etykiety. 

To właśnie ona zwykle poucza braci, jak mają zachować się podczas oficjalnych uroczystości. Podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia na Trooping the Color w 2016 roku, młoda księżniczka oczarowała sympatyków rodziny królewskiej swoim zachowaniem. Podczas Platynowego Jubileuszu królowej rok temu, strofowała zbyt rozbrykanego młodszego brata, pilnując, by nie wymachiwał rękami. 

W czasie pogrzebu Elżbiety II szeptem udzielała instrukcji starszemu. Chociaż George jest od swojej siostry o 2 lata starszy, nie ma takiego wyczucia królewskiego protokołu, jak ona. Gdyby nie Charlotte, nie zorientowałby się, że ma skłonić głowę, gdy minie go trumna niesiona na ramionach gwardzistów. 

Księżniczka pomogła bratu, chociaż sama walczyła z ogromem emocji. Wszyscy komplementowali jej wyważone zachowanie i stonowany strój, którego ozdobą była broszka w kształcie podkowy. Był to wyraźny gest wobec królowej, znanej miłośniczki koni.

Księżniczka Charlotte i królowa Elżbieta II: łączy je miłość do sportu i psów

Księżniczkę Charlotte z prababcia łączy ją także zamiłowanie do sportu. Oprócz jazdy konnej zmarła królowa kochała tenis i sporty wodne.  Podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów w 2022 roku księżniczka Charlotte uprosiła rodziców, by zabrali ją na zawody pływackie. Zdjęcia jej żywiołowych reakcji obiegły światowe media. 

Podobnie, jak królowa Elżbieta, Charlotte kocha też psy, obojętnie, jakiej rasy, czy wielu ras, podczas gdy zmarła monarchini była zdeklarowaną fanką Welsh Corgi. 


pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy