Reklama
Reklama

Christina Applegate choruje na stwardnienie rozsiane. „To wyboista droga”

Christina Applegate (49 l.) to jedna z najbardziej popularnych i lubianych amerykańskich aktorek. Tym bardziej fanów poruszyło jej wyznanie, że została zdiagnozowana ze stwardnieniem rozsianym. Aktorka ponad dekadę temu pokonała złośliwego raka piersi, teraz będzie musiała zmierzyć się z kolejnym zdrowotnym wyzwaniem.

Gwiazda w Polsce najbardziej znana z roli Kelly Bundy w serialu "Świat według Bundych" oraz serialu Netlixa "Już nie żyjesz", we wtorek otworzyła się na temat tragicznej diagnozy.

- napisała Applegate na Twitterze.

Stwardnienie rozsiane to, jak na razie, nieuleczalna choroba niszcząca cały układ nerwowy. Objawy można minimalizować leczeniem, jednak większość chorujących dość szybko potrzebuje chociażby pomocy w poruszaniu się. Kulisami choroby dzieli się inna aktorka, Selma Blair, znana m.in. z "Legalnej blondynki".

Christina Applegate pokonała raka

Applegate w 2008 roku pokonała złośliwego raka piersi korzystając z chemii oraz decydując się na obustronną mastektomię. Na raka wcześniej zmarła także jej mama.

Reklama

Teraz aktorka prowadzi fundację finansującą leczenie dla przewlekle chorujących kobiet, jest także ambasadorką kilku projektów wspierających badania nad rakiem piersi.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Christina Applegate
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy