Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Cejrowski: Od pedziów nie biorę

Do sieci wyciekł film, na którym znany podróżnik, Wojciech Cejrowski, odmawia przyjęcia od dwóch mężczyzn prezentów. "Od pedziów nie biorę, to może być zahivione" - stwierdza.

45-letni dziennikarz w piątek, 14 sierpnia, podpisywał na poznańskim Starym Rynku swoją książkę. Przedstawiciele tamtejszego oddziału Kampanii Przeciw Homofobii pojawili się z plakatem "Zakaz cejrowania" oraz "Odrobinę tolerancji", chcąc wręczyć podróżnikowi maskotkę teletubisia i różowego lizaka z wiatraczkiem. Cejrowski odmówił przyjęcia prezentu, stwierdzając, że "od pedziów nie bierze":

Reklama

"Nie wezmę. Brzydzę się was. To może być zahivione. Grzech sodomski należy potępiać" - powiedział.

Sprawę nagłośnił serwis mmpoznan.pl. Cejrowski poproszony przez dziennikarza portalu o komentarz, wyparł się wspomnianych słów. Rozmowa została jednak zarejestrowana przez jednego ze świadków.

Przedstawiciele KPH rozważają skierowanie do sądu pozwu przeciwko podróżnikowi. "Tak naprawdę to podejrzewaliśmy, że udowodnimy, iż jest to człowiek agresywny wobec mniejszości seksualnych" - mówi Sandra Wiktorko, koordynatorka poznańskiego oddziału KPH.

To nie pierwsze tak naszpikowane agresją słowną wystąpienie dziennikarza. Podczas wykładu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim kilka miesięcy temu, dziennikarz mówił: "Gejów należy tępić. Chodzi o stałe i uporczywe potępianie grzechu sodomskiego, którego oni się dopuszczają".

"U zdrowego mężczyzny pederasta wzbudza obrzydzenie. Ale także obrzydzenie w oczach Boga. A my mamy obowiązek wytykać ich palcami, jeżeli to im uratuje duszę wieczną przed potępieniem".

Być może ze względu na swoje poglądy Cejrowski nigdy nie zdecydował się na dzieci. Co by było, gdyby jego syn okazał się gejem?

Przypomnijmy, że podróżnik w 1994 wziął ślub kościelny z Beatą Pawlikowską, małżeństwo nie zostało jednak zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego. W 2004 za pośrednictwem mediów Pawlikowska przekazała, że już nie są razem. Cejrowski natomiast wciąż utrzymuje, że jest żonaty, podkreślając nierozerwalność sakramentu małżeństwa. Oboje kategorycznie odmawiają mediom rozmów na ten temat.

4 sierpnia Sąd Okręgowy w Szczecinie ukarał mieszkankę Wolina, Annę Sz., karą 15 tys. grzywny za nazwanie swojego sąsiada, 25-letniego Ryszarda G. , "pedałem" oraz wielokrotne publiczne rozpowiadanie o jego orientacji homoseksualnej.

Czy Cejrowskim w końcu zajmie się sąd?

Zobacz, jak wyglądał cały incydent:

Zobacz również: Cejrowski popełnił przestępstwo?

Cejrowski nie zostanie ukarany

Program Cejrowskiego zawieszony

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Cejrowski | homoseksualizm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »