Reklama
Reklama

Camila Parker Bowles i jej dzieci z pierwszego małżeństwa. Kim są Laura i Tom? Jedno z nich jest celebrytą!

Śmierć Elżbiety II przyniosła brytyjskim obywatelom nie tylko wiele smutku, ale także spore zmiany w samej monarchii. Nowym władcą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej został najstarszy syn byłej królowej - Karol III. Na szanowną Królową Małżonkę awansowała natomiast jego wybranka - Camilla Rosemary z domu Shand.

Królowa Elzbieta II nie żyje

Śmierć królowej Elżbiety, która nastąpiła 8 września, została przyjęta przez miliony ludzi na całym świecie z ogromnym smutkiem. W szczególny sposób żegnają monarchinię Brytyjczycy, którzy byli do niej niezwykle przywiązani - władczyni rządziła Zjednoczonym Królestwem najdłużej w historii, bo ponad 70 lat.

Po jej odejściu wszedł w życie specjalny protokół zwany "Unicorn". Trumna z ciałem Elżbiety II ma zostać przetransportowana z pałacu Balmoral do Edynburga, gdzie spocznie w pałacu Holyrood, a następnie zostanie  uroczyście przeniesiona do katedry św. Idziego.

Reklama

Ukochaną królową Brytyjczyków zastąpił na tronie jej najstarszy syn - Karol. Tytuł Królowej Małżonki przypadł więc Camilli Parker Bowles. Zdecydowała o tym sama Elżbieta II:

Jak powszechnie wiadomo - Karol i Camila nie mają ze sobą żadnych dzieci, mają natomiast potomstwo z wcześniejszych związków.

Król ma dwóch synów z małżeństwa z księżną Dianą - są to Harry i William.

Camila też doczekała się syna i córki z wcześniejszej relacji z Andrewem Parkerem Bowlesem: Toma Laurę.

Kim są jej potomkowie z pierwszego małżeństwa i czym się zajmują?

Tom i Laura Parker Bowles. Czym się zajmują?

Tom Parker Bowles nie miał łatwego dzieciństwa - z powodu jego połączeń z rodziną królewską, od najmłodszych lat musiał znosić dokuczliwe zainteresowanie mediów. Z Karolem III łącza go podwójne więzi - król jest jednocześnie jego ojczymem i ojcem chrzestnym.

Jedyny syn Camili wykorzystał swoją szansę i został kulinarnym celebrytą. Jest autorem wielu książek kucharskich i cenionym krytykiem.

Jednak w 1999 roku Tom stał się też bohaterem głośnego skandalu - fotoreporterzy przyłapali go na wciąganiu kokainy w nocnym klubie, został też oskarżony o rozprowadzanie narkotyków na festiwalu filmowym w Cannes.

W 2005 roku wziął ślub z dziennikarką Sarą Buys. Parę lat później doczekali się dwójki dzieci - córki Loli i syna Fredericka.

Związek nie przetrwał próby czasu - w 2018 roku para postanowiła się rozwieść, a Parker Bowles związał się z inną kobietą. Niestety Alice Procope, nowa partnerka Toma, zmarła w wieku 42 lat wskutek choroby nowotworowej. Był to dla niego ogromny cios.

Córka Camilii - Laura, jest dziś dyrektorką galerii London’s Eleven. Studiowała marketing i sztukę na Uniwersytecie Oksfordzkim, pracuje więc w wymarzonym zawodzie.

W 2006 roku wyszła za mąż za Harry’ego Lopesa, z którym ma córkę Eilizę oraz dwóch synów - Gusa i Louisa.

Ponoć Laura przez lata pozostawała w konflikcie z księciem Williamem - miała obwiniać go za rozwód rodziców.

Z czasem udało im się pogodzić, a dziś już nie żywią do siebie urazy i pozostają w przyjacielskich stosunkach.

Jakie relacje zapanują między przyrodnim rodzeństwem w nowych okolicznościach?

Zobacz też:

Księżna Diana uwielbiała rodzinną tiarę. Dostanie ją księżniczka CharlotteLady Louise Windsor oddała hołd królowej

Elżbiecie II. To "ulubiona wnuczka królowej"

Camilla Parker-Bowles źle się czuje w roli królowej. Ekspert ocenia

Księżna Kate wzruszona reakcją księcia Louisa na wieść o śmierci prababci 

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama