Reklama
Reklama

Agnieszka Litwin ma za sobą trudną walkę z rakiem. Nawet podczas choroby zarażała optymizmem!

Agnieszka Litwin (50 l.) to artystka kabaretowa, która ujmuje publiczność niespożytą energią. Niestety, ostatnio została ciężko doświadczona przez życie. Wykryto u niej raka piersi. Po leczeniu postanowiła iść dalej – zdecydowała się na udział w „Tańcu z Gwiazdami”!

Kim jest Agnieszka Litwin?

Agnieszka Litwin to polska artystka kabaretowa związana z tzw. Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym. Ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową oraz fakultet taneczny w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze.

Wraz z przyjaciółmi współtworzyła filmy zielonogórskiej Wytwórni A’Yoy. Tam wystąpiła m.in. w produkcjach "Robin Hood - czwarta strzała" czy  "Baśń o ludziach stąd", w których, oprócz Agnieszki Litwin, można oglądać największe gwiazdy polskiego kabaretu, takie jak Maciej Stuhr, Robert Górski czy Joanna Kołaczkowska.

Reklama

Agnieszka Litwin jest znana szerszej publiczności z kabaretu Jurki. Wraz z Przemysławem Żejmą i Markiem Litwinem od niemal 30 lat bawi Polaków skeczami, piosenkami i monologami o tematyce obyczajowo-społecznej. Formacja zdobyła wiele nagród na festiwalach kabaretowych w całym kraju.

Do niedawna w kabarecie Jurki udzielał się także Wojtek Kamiński. Po 25 latach współtworzenia formacji artysta zdecydował jednak, że pójdzie własną drogą i spróbuje swoich sił w stand-upie.

Agnieszka Litwin - nie tylko kabaret Jurki

Agnieszkę Litwin mogą kojarzyć także widzowie serialu improwizowanego "Spadkobiercy". Artystka gra tam Harriet Ferguson, narzeczoną Jonatana Owensa (Artur Andrus). Przez serial przewinęło się w gościnnych występach wiele gwiazd, takich jak Monika Richardson, Zygmunt Chajzer czy Andrzej Piaseczny.

Agnieszkę Litwin można też zobaczyć w spektaklu kabaretowym "Porwanie", gdzie występuje u boku Artura Andrusa oraz kolegów z kabaretu Jurki.

Agnieszka Litwin - choroba

W październiku 2020 r. Agnieszka Litwin podzieliła się w mediach społecznościowych straszną wieścią o chorobie. Podczas samodzielnego badania wykryła w swojej piersi guzki, które ją zaniepokoiły. Niestety, zmiany okazały się złośliwe.

Artystka przeszła już pierwszą operację usunięcia nowotworu. Jakiś czas temu udała się do szpitala na kolejny zabieg.

"Pozdrawiam z Opolskiego Centrum Onkologii w Opolu. Jutro operacja i wracam powoli, jak dojdę do siebie, gdzieś mnie tam wypatrzycie pewnie. Udanego wtorku, pierś do przodu, głowa do góry i dużo śmiechu. Nie dajcie się, trzymajcie się i badajcie się!" - pisała w lutym na swoim Instagramie.

Agnieszka Litwin dzieli się swoją historią, aby zachęcić do regularnych badań inne kobiety:

"Róbcie to, dotykajcie się, macajcie, słuchajcie sygnałów, jakie wysyła Wam organizm i ich nie lekceważcie. Im szybciej wykryjecie, tym szybciej wrócicie do życia" - pisała artystka w innym poście na Instagramie.

Fani nie szczędzili jej słów wsparcia i otuchy. W komentarzach widnieją życzenia zdrowia i siły. Followerki dzielą się też prywatnymi historiami walki z chorobą nowotworową, z których wyszły zwycięsko.

"Ahoj przygodo!" - Agnieszka Litwin w "Tańcu z gwiazdami"

Już jesienią na antenie Polsatu pojawił się nowy sezon popularnego programu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". Agnieszka Litwin postanowiła spróbować swych sił na parkiecie.

Agnieszka uspokaja wszystkich martwiących się jej stanem zdrowia. W maju poinformowała, że wyniki badań są prawidłowe, a ona czuje się doskonale. Jest też pod stałą opieką specjalistów.

Agnieszka Litwin - rodzina

Dwoje artystów kabaretu Jurki ma to samo nazwisko. To nie przypadek! Marek Litwin to brat Agnieszki, który również związany jest z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym.

Mężem Agnieszki Litwin jest artysta kabaretowy i konferansjer, Jarosław Marek Sobański. Publiczność może go znać z Kabaretu Zachodniego (dawniej Słuchajcie). Mają dwoje dzieci - syna Antoniego oraz córkę Tolę.

Agnieszce życzymy dużo zdrowia i sukcesów!

Zobacz też:

Agnieszka Litwin wygrała z rakiem. "Nasze ciało sobie samo nie poradzi"

Agnieszka Litwin wyeksponowała nogi na parkiecie "Tańca z gwiazdami"

Agnieszka Litwin wraca do telewizji odmieniona

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Litwin | "Taniec z gwiazdami"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy