Reklama
Reklama

Agata Młynarska mówi o chorobie ojca i wyznaje: "Jestem DDD"

Agata Młynarska (57 l.) to jedna z bardziej znanych dziennikarek w Polsce. Gwiazda od lat przeprowadza wywiady, a także pisze felietony o swoim życiu czy aktualnej sytuacji w kraju. Młynarska jest również bardzo aktywna w social mediach. To właśnie na instagramowym koncie postanowiła podzielić się z fanami historią choroby nieżyjącego już ojca, Wojciecha Młynarskiego, a także tym, jak ten fakt wpłynął na jej życie.

Agata Młynarska chorobę swojego ukochanego ojca (sprawdź!) postanowiła opisać na instagramowym koncie. To właśnie tam dziennikarka w najdrobniejszych szczegółach wyjawiła, jaki ojciec miał na nią wpływ oraz to, jak ją to ukształtowało w dorosłym życiu.

Agata Młynarska opowiada o chorobie ojca

Agata Młynarska to jedna z tych gwiazd, które są bardzo aktywne w social mediach. Dziennikarkę na samym instagramowym koncie obserwuje ponad 170 tysięcy osób. 57-latka udostępnia tam chętnie rodzinne fotografie, a także opisuje, jak wyglądało życie u boku ojca, który był jednym z najbardziej znanych muzyków w Polsce.

Reklama

Niedawno z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego Agata zdobyła się na szczere wyznanie i postanowiła dodać post, w którym opisuje swoją relację z ojcem. Wojciech Młynarski cierpiał z powodu choroby afektywnej dwubiegunowej, co miało duży wpływ na kształtowanie psychiki jego dzieci.

"Dziś jest międzynarodowy dzień zdrowia psychicznego. Po raz pierwszy, w 1972 roku, zdiagnozowano u mojego Taty epizod choroby afektywnej dwubiegunowej. Miałam wtedy 7 lat. Szpitale, leczenie, trudna rzeczywistość polskiego prawa, w którego świetle chory psychicznie musi sam wyrazić zgodę na leczenie..." - rozpoczęła swój wpis Agata.

Agata Młynarska w dalszej części wpisu wyjawiła, że choroba ojca była dla niej prawdziwą sinusoidą. Znany muzyk raz był zadowolony oraz pełny życia, z kolei drugiego dnia potrafił wykazywać oznaki depresji.

"Choroba Taty była sinusoidą nastrojów. Od manii do depresji. Niewiele wtedy wiedziano o tym, jak leczyć chorego i chronić rodzinę. Dziś mogę powiedzieć, że jest tylko jedna droga ratunku- LECZENIE i TERAPIA!" - wyjawiła Młynarska.

Agata Młynarska: "jestem DDD"

Młynarska w dalszej części wpisu wyjawiła również, że ona sama musi korzystać z pomocy terapeuty. Dziennikarka wyznała również, że jest Dorosłym Dzieckiem Dysfunkcyjnym.

"Tata miał to szczęście, że po latach poszukiwań dobrego specjalisty, trafił na psychiatrę z powołania. Jako dorosła już osoba zrozumiałam, że jestem DDD, czyli Dorosłe Dziecko Dysfunkcyjne i muszę zacząć terapię. Trwa z przerwami blisko 20 lat. Szmat życia do przerobienia. Bez niej bym sobie nie poradziła, stała się moim kołem ratunkowym. Moja terapia i leczenie Taty pozwoliły nam mimo wszystko utorować drogę do głębokiej, pełnej miłości, zrozumienia i wybaczenia relacji. Tata był moim sprzymierzeńcem i prawdziwym przyjacielem" - wyjawiła Agata.

Agata Młynarska - kariera i życie prywatne

Agata Młynarska urodziła się 23 marca 1965 roku w Warszawie. Jest córką piosenkarza i autora tekstów Wojciecha oraz aktorki Adrianny Godlewskiej. Ma dwoje młodszego rodzeństwa. 

We wczesnej młodości przez trzy lata uczęszczała na zajęcia baletowe. Po zdaniu matury w XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Warszawie ukończyła studia na wydziale filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim na podstawie pracy magisterskiej na temat parodii w tekstach Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W grudniu 1990 roku została prezenterką Telewizji Polskiej, debiutując na antenie TVP2 w roli prowadzącej dziennik Obserwator. Po niecałym roku pracy przeszła do redakcji programów rozrywkowych.

W lutym 1984 roku poślubiła historyka Leszka Kieniewicza, z którym ma dwóch synów, Stanisława i Tadeusza. Rozwiedli się po 10 latach małżeństwa.

Drugie małżeństwo z Jerzym Porębskim przetrwało rok. W latach 2006-2008 była związana z dziennikarzem i prezenterem pogody Jarosławem Kretem. 22 marca 2014 wyszła za przedsiębiorcę Przemysława Schmidta. Wychowała dwie dziewczynki z domu dziecka, Sylwię i Alicję. Ma trzy wnuczki.

Zobacz też:

Gwiazdy żegnają Piotra Balickiego. W sieci pojawiły się poruszające wpisy

Rozenek miała być zastąpiona Młynarską w "Dzień dobry TVN"! Tylko jedno ją uratowało

Grażyna Torbicka zachwyca młodym wyglądem. Zobaczcie, jak wyglądała w przeszłości

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Młynarska | Wojciech Młynarski
Reklama
Reklama
Reklama