Reklama
Reklama

Agata Duda odsłoniła dekolt. W takim stroju jeszcze nie występowała. Ekspertka zabrała głos

Agata Duda bywała w przeszłości nieraz krytykowana za swoje stylizacje. Wiele ekspertek od savoir-vivre'u stało na stanowisku, że prezydentowa ubiera się nudno, bez pomysłu i często bez wyczucia chwili. Tym razem internauci oskarżają żonę Andrzeja Dudy o coś nieco innego. Ich zdaniem przesadziła... z dekoltem.

Agata Duda nie jest mistrzynią stylizacji?

Można niekiedy odnieść wrażenie, że Agata Duda to najbardziej krytykowana Pierwsza Dama w polskiej historii. Wiele Polek ma pretensje do prezydentowej, że nie zabiera głosu w sprawach ważnych dla kobiet i często jedynie statystuje mężowi w miejscach publicznych. Byłej nauczycielce obrywa się też z powodu nieodpowiednio dobranych lub zwyczajnie nietrafionych stylizacji.

Ostatnio na głowę Dudy wylał się duży hejt z powodu stroju wybranego na koronację Karola III. Nie był to jednak bynajmniej pierwszy tego typu przypadek. Wcześniej eksperci nie zostawili na niej suchej nitki m.in. po spotkaniu z Jill Biden, czyli żoną obecnego prezydenta USA. Inna sprawa, że prezydentowa wcale nie jest samotna w swoich wpadkach. Andrzej Duda też sporo ich popełnia (by przypomnieć tylko niezręczną sytuację ze spotkania z Zełenskimi).

Reklama

Ekspertka ocenia strój Dudy. Przesadziła z dekoltem?

Agata Duda najwyraźniej wzięła sobie do serca oskarżenia, że ubiera się nudno i dopiero w kółko te same kolory. Dlatego w ostatnim czasie zaczęła wybiera dużo bardziej wiosenne, kwietne kreacje. Na taki styl zdecydowała się choćby w trakcie spotkań w Polakami, które odbyła w poniedziałek 3 lipca. Prezydentowa pojechała do Bydgoszczy, gdzie odwiedziła seniorów uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także mieszkańców domu zlokalizowanego przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM.

Duda przywdziała z tej okazji czarną sukienkę z guzikami i przezroczystymi rękawami. Kreacja była przyzdobiona w kwietne wzory w różowym kolorze. Rzecz w tym, że część komentujących zauważyła też dosyć wyraźny dekolt. Czy Agacie Dudzie wypadało założyć coś podobnego? Głos w sprawie zabrała ekspertka od dyplomatycznego dress code'u:

"Moi odbiorcy wiedzą, że zwracam uwagę na szczegóły. Jeżeli chodzi o dekolt Pierwszej Damy, to jest on absolutnie w granicach zasad. Nie można powiedzieć, że Agata Duda popełniła faux pas. Jeżeli chodzi o głębokość dekoltu, to jest taka zasada, że dekolt nie powinien odsłaniać przedziałka w biuście. W tym wypadku wszystko jest zakryte, wiec sukienka zony prezydenta mieści się w 100 proc. w zasadach dress code'u" - podkreśliła Irena Kamińska-Radomska w rozmowie z Plejadą.

Agata Duda w kwiecistej sukience [ZDJĘCIA}

Polska specjalistka w przeszłości bywała bardzo krytyczna względem kreacji Agaty Dudy, więc nie można powiedzieć, by stosowała taryfę ulgową wobec Pierwszej Damy. Pozytywnie oceniła nawet kwiecisty wzór, który jej zdaniem pasował do lżejszej atmosfery obu spotkań. Zgadzacie się z tym punktem widzenia?

Zobacz też:

Losy Agaty Dudy mogły potoczyć się zupełnie inaczej

Kinga Rusin wzywa Agatę Dudę. Padł mocny apel

Andrzej Duda z żoną zaangażowali się w ogólnopolską akcję sprzątania

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Duda | Andrzej Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama