Reklama
Reklama

Joanna Przetakiewicz komentuje kreację Agaty Dudy. Tę, za którą oberwało się jej od brytyjskiej stylistki

Joanna Przetakiewicz (55 l.) ujawniła swoją opinię na temat śmietankowej kreacji Agaty Dudy na koronacji króla Karola III. Właścicielka firmy La Mania wprawdzie nie potrafi szyć, jednak uważa, że zna się na modzie. Jak ocenia kreację pierwszej damy?

Joanna Przetakiewicz pokusiła się o ocenę kreacji, w której polska pierwsza dama wystąpiła na koronacji króla Karola III.

Przetakiewicz ocenia kreację Agaty Dudy

Niestety, Agata Duda nie znalazła się na liście 30 najlepiej ubranych gości ceremonii, opracowanej przez magazyn „Hello”. Zdaniem Przetakiewicz, wizerunek prezydentowej nie był najgorszy. Jak oceniła w rozmowie z Jastrząb Post:

Reklama

"Bardzo po angielsku. Według mnie, nie wygląda to źle. Nie wiem, jaki był dress code na koronacji króla, bo gdyby to było na czymś ślubie to byłoby faux pas, że jest ten kolor śmietankowy, który należy się pannie młodej". 

Agata Duda na ceremonii pojawiła się w śmietankowej sukience i dopasowanym płaszczyku, na głowie zaś miała obowiązkowy na wszystkich imprezach z udziałem brytyjskiej rodziny królewskiej fascynator o kształcie toczka z woalką. 

Brytyjska stylistka nie pozostawiła suchej nitki na Agacie Dudzie

Kreacja polskiej pierwszej damy nie spotkała się z aprobatą brytyjskiej stylistki. Natalie Courtois, współpracująca z ekipą serialu „The Crown” w rozmowie z Plotkiem oceniła surowo:

"Choć jest to klasyczny i ponadczasowy look to wydaje mi się, że polska pierwsza dama zagrała zbyt bezpiecznie i mogła sięgnąć po odważniejszą kolorystykę. Jasne odcienie nadają klimatu ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kapelusz i buty są dla mnie nie do przyjęcia". 

Na szczęście polskie projektantki okazały się dla prezydentowej znacznie bardziej wyrozumiałe. Ewa Minge w rozmowie z Plotkiem pochlebnie oceniła stylizację Agaty Dudy:

"Wyglądała bardzo elegancko, stosownie do wydarzenia. Duży plus za jednolity kolor, który nadał całości klasy. Strój trochę zachowawczy jak na koronację, ale czasem lepiej być krok z tyłu, niż niepotrzebnie wybijać się nadmiarem, który zawsze może być dyskusyjny i niebezpieczny. W dyplomacji umiar zawsze jest na plus".

Joanna Przetakiewicz: projektantka bez umiejętności szycia

Joanna Przetakiewicz uważa się za osobę o bezbłędnym guście, chociaż, jak wyszło na jaw podczas drugiego sezonu „Azja Express”, nie umie szyć. Na szczęście, jak wyjaśniła, nie uważa umiejętności szycia za niezbędną projektantce. 

13 lat temu, pod wpływem inspirującej rozmowy z Karlem Lagerfeldem, postanowiła stworzyć własna markę modową. Jej ówczesny chłopak, Jan Kulczyk, nie tylko odniósł się ze zrozumieniem do jej aspiracji, lecz także wsparł nowy projekt pod względem finansowym. Z czasem Joanna wzbogaciła ofertę o luksusowe dodatki do domu, a konkretnie wyroby Huty Szkła z naklejonym logo La Manii. Teraz zaś poszerzyła swoje kompetencje o ocenianie stylizacji innych. Jak ujawniła, omawiając kreację Agaty Dudy:

"Ja nie widzę z tym strojem żadnego problemu". 

Zobacz też:

Andrzej Duda i Agata Duda zadali szyku podczas koronacji. Te stroje przejdą do historii

Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie koronacji. Jest oficjalny komunikat

Andrzej Duda z żoną w Londynie. Wzięli udział w koronacji króla Karola III

Eurowizja 2023. Blanka przeszła do finału. Wykonała piosenkę "Solo"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Przetakiewicz | Agata Duda | koronacja Karola III | Ewa Minge
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy