Reklama
Reklama

21-letni model wymienił wybiegi mody na naukę teologii. Chce zostać księdzem

Zaledwie cztery lata temu Edoardo Santini został uznany za najpiękniejszego mężczyznę we Włoszech, a teraz? Model, który podbijał serca na całym świecie... przygotowuje się do kapłaństwa i studiuje teologię. Jego historia od kilku dni wzbudza ogromne zainteresowanie wśród prasy. Oto szczegóły.

Edoardo Santini stanął przed trudnym wyborem

21-letni Edoardo Santini z okolic Florencji wzbudza ogromne zainteresowanie wśród internautów z całego świata. Model w 2019 roku wygrał konkurs piękności, podczas którego został uznany najpiękniejszym mężczyzną w kraju, a następnie rozpoczął swoją wielką karierę. Zdawało się, że na poważnie myśli o poświęceniu się modelingowi. Brał udział w pokazach znanych firm i mógł liczyć na kolejne ciekawe propozycje.

Planował nawet rozwijać się dalej i zostać aktorem. Ponieważ potrafi tańczyć i dobrze pływa, jego sprawność oraz gibkość stanowiły ogromne atuty. Wielu wróżyło mu ogromny sukces i na tym polu. Zmiana w planach przyszła niespodziewanie i była szokiem, szczególnie dla wiernych fanów.

Reklama

Edoardo Santini planował wielką karierę. Nagle poczuł powołanie

Najnowsze decyzje modela zostały szczegółowo opisywane są przez agencję ANSA i włoską prasę.

Chłopak, który zaledwie cztery lata temu został uznany za najpiękniejszego mężczyznę we Włoszech... poczuł powołanie. Przygotowuje się do kapłaństwa i studiuje teologię.

W mediach społecznościowych potwierdził już, że nagle zaczął widzieć przyszłość inaczej niż do tej pory:

"W wieku 21 lat jestem na drodze, by - jeśli Bóg zechce - zostać księdzem".

Edoardo Santini o szczęściu. Tak się czuje po podjęciu decyzji

Jak wyznał, od dzieciństwa nosił to w sobie i choć długo się zastanawiał i miał obawy, dziś czuje się z tą decyzją całkiem pewnie.

Edoardo złożył już prośbę u swojego biskupa i rozpoczął przygotowania, by wstąpić do seminarium. Dodatkowo pomaga w dwóch parafiach w archidiecezji florenckiej.

"Czy zostanę księdzem? Nie wiem, jestem tu, by to odkryć" - napisał Santini.

Dodał też, że nowa droga życia bardzo go raduje: "Jestem Edoardo, mam 21 lat i jestem szczęśliwy".

Edoardo Santini szczegóły swojej drogi pokazuje w mediach społecznościowych

Na Instagramie @_edoardosantini_ obserwuje go ponad 5 tysięcy osób. Choć mężczyzna nie publikuje zbyt często, pod jego ostatnimi filmami pojawia się wiele słów gratulacji oraz wsparcia.

Również w opisie swojego profilu Edoardo Santini zdecydował się umieścić informację, że planuje zostać księdzem.

Można więc spodziewać się, że jego publikacje w najbliższym czasie nieco się zmienią, a zdjęcia z sesji zdjęciowych zastąpią... szczegóły kapłańskiej drogi.

Nie tylko Edoardo Santini. Ta gwiazda również podjęła taką decyzję

Warto zauważyć, że w Polsce również nie brakuje przypadków gwiazd, które zdecydowały się zmienić swoje życie. Jakub Strzelecki już jako mały chłopiec marzył o karierze aktorskiej. Tuż po maturze został przyjęty do łódzkiej filmówki, a jego kariera zaczęła nabierać rozpędu.

Niespodziewanie gwiazdor "Teraz albo nigdy!", "M jak miłość", czy "Na dobre i na złe" w 2013 zdecydował się pożegnać z filmem, serialem oraz teatrem i przywdziać habit.

"Pewnego dnia po prostu poczułem, że muszę coś zmienić w swoim życiu, bo praca przed kamerą przestała dawać mi radość" - przyznał w "Echu Dnia". 

Seminarium ukończył w 2022 roku.

Czytaj też:

Od modelingu do maklera giełdowego. Zuzanna Bijoch zdobyła tytuł najlepszej absolwentki Columbia University

Martyna Kaczmarek ujawnia żenującą prawdę o "Top Model". Umową zajął się jej prawnik [POMPONIK EXCLUSIVE]

Edyta Zając uderzyła w "Top model". Program ma niewiele wspólnego z modelingiem?

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy