Reklama

Reklama

Reklama

Tak znani sportowcy mnożą fortunę na emeryturze. Radwańska przoduje

Każdy sportowiec przyzna, że skrajnych emocji związanych ze startami w konkursach i poczucia satysfakcji po zwycięstwie nie da się niczym zastąpić. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Zawodnicy stosunkowo wcześnie odchodzą na "emeryturę" i wówczas muszą zmierzyć się z prozą codzienności. Przychodzi pora na znalezienie nowej pracy.

Znani sportowcy na emeryturze

W przypadku sportowców emerytura zaczyna się wyjątkowo wcześnie. Zwykle jeszcze przed ukończeniem 40. roku życia zawodnicy muszą pożegnać się z dotychczasową działalnością. Spora część z nich decyduje się na kontynuację przygody ze sportem w charakterze trenerów bądź działaczy sportowych. Niektórzy stawiają jednak na inne rozwiązania, jak np. prowadzenie własnej działalności. To niewiarygodne, czym zajęli się Robert Korzeniowski, Andrzej Gołota, Otylia Jędrzejczak, Agnieszka Radwańska, Sebastian Świderski czy Dariusz Michalczewski po rozstaniu ze sportem. Pomimo zmiany ścieżki zawodowej udało im się odnaleźć szczęście.

Reklama

Pożegnanie ze sportem

Wielu sportowców po zakończeniu kariery ma trudności z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości. Konieczność przewartościowania swojego życia i wybrania innego sposobu zarabiania nierzadko ich przerasta. Zdarza się, że sportowcy popadają w depresję z powodu tęsknoty za dawnym, znacznie bardziej atrakcyjnym trybem życia.

Wybitnej pływaczce, Otylii Jędrzejczak na szczęście udało się uniknąć czarnego scenariusza. Pomimo dramatycznych kolei losu, wypadku samochodowego i późniejszego wyroku skazującego, dziś Jędrzejczak wiedzie spokojne i poukładane życie. W kwietniu 2017 roku została członkiem zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zaledwie kilka miesięcy temu, we wrześniu 2021 roku objęła stanowisko prezesa Polskiego Związku Pływackiego. Prywatnie jest mamą 4-letniej Marceliny oraz 2-letniego Grzegorza.

Robert Korzeniowski w mediach społecznościowych

Robert Korzeniowski po zakończeniu kariery sportowej pozwolił sobie na odrobinę szaleństwa. W 2010 roku wziął udział w 12. edycji programu "Taniec z gwiazdami". Mistrz olimpijski nie przemęcza się na emeryturze. Wraz z trzecią żoną Justyną Sobalą poświęca się aktywności fizycznej. Wspólnie trenują walking, czyli szybki marsz. Równocześnie działają w mediach społecznościowych, gdzie pokazują swoje codzienne życie.

Zupełnie inną ścieżkę obrał Sebastian Świderski. 27 września 2021 roku siatkarz objął stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Prywatnie jest w związku małżeńskim z Olgą Wierzbicką. Para doczekała się dwójki dzieci - Tomasza i Mai.

Agnieszka Radwańska majątek

Bardzo często rozstanie ze sportem jest dla zawodników idealnym momentem na poświęcenie większej uwagi swojemu życiu osobistemu. Tak właśnie było w przypadku Agnieszki Radwańskiej. Polska finalistka Wimbledonu zaraz po wycofaniu się z branży zabezpieczyła swoją przyszłość, budując sieć własnych apartamentów w największych miastach w kraju. Niedługo później wyszła za mąż, a 27 lipca 2020 roku powitała na świecie swojego syna Jakuba. Jesienią 2019 roku majątek emerytowanej tenisistki oszacowano na 99 milionów złotych. Radwańska zajęła wtedy 39. miejsce na liście najbogatszych Polek. 

Sportowcy w polityce

Dariusz Michalczewski także zdołał ułożyć sobie życie po zakończeniu sportowych zmagań. W 2003 roku założył fundację "Równe szanse". Z kolei, w 2014 roku wykazał poparcie dla Kampanii Przeciw Homofobii. Uczestniczył także w akcji "Ramię w ramię po równość", zmierzającej do wprowadzenia związków partnerskich w Polsce, jak również adopcji dzieci przez pary homoseksualne i walki z homofobią.

Jeszcze mocniej w działalność polityczną zaangażowała się Jagna Marczułajtis-Walczak. Snowboardzistka trzykrotnie sprawowała funkcję posłanki na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej. Iwona Guzowska równie dobrze odnalazła się w polityce. Była posłanką na Sejm VI i VII kadencji. Z kolei, słynny lekkoatleta Tomasz Majewski w 2016 roku został wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Andrzej Gołota postawił na zgoła inną drogę, a mianowicie działalność w show biznesie. Uczestniczył w programach rozrywkowych takich jak: "Agent Gwiazdy" czy "Taniec z Gwiazdami".

Zobacz też:

Lora Szafran: Mogła być megagwiazdą, ale... nie pchała się na afisz. Co robi dzisiaj?

"Covidowy penis" zawstydza mężczyzn. Oto trzy afrodyzjaki, które poprawią potencję

USA. Skuteczność szczepionek firm Pfizer i Moderna przeciw COVID-19 po upływie 7 miesięcy od podania

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Otylia Jędrzejczak | Andrzej Gołota

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »