Reklama
Reklama

Grób Jana Olszewskiego w 4. rocznicę jego śmierci. Aż trudno uwierzyć w to jak wygląda

Jan Olszewski był polskim prawnikiem, publicystą, adwokatem oraz pierwszym premierem niekomunistycznego rządu. 7 lutego 2023 roku minęła 4. rocznica jego śmierci. Wiemy, jak wyglądał jego grób w ten ważny dzień.

Jan Olszewski - kariera

Jan Olszewski w czasie II wojny światowej i okupacji był żołnierzem Szarych Szeregów oraz uczestnikiem powstania warszawskiego. Mężczyzna spełniał się również jako działacz opozycji antykomunistycznej w okresie PRL. Był jednym z założycieli Komitetu Obrony Robotników, a w 1980 roku odpowiadał za postępowanie rejestracyjne NSZZ "Solidarność".

W 2011 roku doznał udaru mózgu. Od tego czasu zmagał się z poważną chorobą. W listopadzie 2018 roku w wyniku zasłabnięcia trafił do jednego z warszawskich szpitali, gdzie 7 lutego 2019 roku zmarł.

Reklama

Jan Olszewski - 4. rocznica śmierci

7 lutego 2023 roku minęły cztery lata od śmierci premiera Jana Olszewskiego. Polityk zmarł 7 lutego 2019 roku. Okazuje się, że w dniu rocznicy jego śmierci o nim nie zapomniano. Na Powązkach Wojskowych pojawił się tłum polityków, którzy dobrze znali Jana.

Na grobie Jana Olszewskiego pojawiły się okazałe biało-czerwone wieńce. Na uroczystości pojawił się prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Jan Olszewski - życie prywatne

Jan Olszewski był żonaty z dziennikarką Martą Olszewską. Był także wujem oraz ojcem chrzestnym Michała Janochy, biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej.

Zobacz też:

Zrobili z grobu Marii Czubaszek popielniczkę? Nawet ksiądz zabrał głos [POMPONIK EXCLUSIVE]

Nie do wiary, co stało się z grobem Połomskiego zaledwie 3 miesiące po śmierci. Poziom zaniedbania przeraża [ZDJĘCIA]

Oto, jak wygląda dziś grób Emiliana Kamińskiego. W oczy rzuca się jeden szczegół... [POMPONIK EXCLUSIVE]

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy